B550 vs X570 anakart

Bütçe
4500

Ryzen 9 5900X için hangi anakart alınmalı? Sizin öneriniz nedir?
Almışken sağlam bir anakart olsun, ne overclockta ne oyunda ne ısıda ne de performansta beni üzmesin aksine beni uçursun istiyorum.

4.5k bütçe ile;

ya da;

İkisi de S tier anakartlar.

5900X elinizde var mı? Elinizde yoksa bu ikisinden birini alıp 5950X alırdım.

Ryzen 9 5900X için hangi anakart alınmalı? Sizin öneriniz nedir?
Almışken sağlam bir anakart olsun, ne overclockta ne oyunda ne ısıda ne de performansta beni üzmesin aksine beni uçursun istiyorum.
Hocam bütçeniz yüksek iken X570 almak çok daha mantıklı.

5900X elinizde var mı? Elinizde yoksa bu ikisinden birini alıp 5950X alırdım.

O anakartların faz yapıları VRM 6 faz
MSI MEG ace VRM 15 faz yalnız.
4.5k bütçe ile;

Ya da;

İkisi de s tier anakartlar.

İkisine de baktım ama Dark Hero'nun bir esprisini bulamadım NVMe soğutucusu da pasif Hero Wi-Fi'nin fanıda var neredeyse tüm özellikleri aynı neden ASUS bu ürünü çıkarmış var mı bir artısı? Bu arada Hero Wi-Fi hiçbir yerde bulamadım Türkiye'ye gelmedi mi?

Söylediklerinizin dışında normal hero'dan farkı Dark Hero'ya ait Dynamic OC adında bios özelliği mevcut ve Asus yeni nesil anakartlarda sadece Dark hero'ya ait olacağını belirtmişti bu bios özelliğinin.

Bu farklar dışında benim de çok bilgim yok amd tarafındaki mobolarda.

Stok sorunu da; premium ve niş ürün, az üretim ve az stok kaynaklı diye düşünüyorum.

Söylediklerinizin dışında normal Hero'dan farkı Dark Hero'ya ait dynamic OC adında BIOS özelliği mevcut ve ASUS yeni nesil anakartlarda sadece Dark Hero'ya ait olacağını belirtmişti bu BIOS özelliğinin.

Bu farklar dışında benim de çok bilgim yok AMD tarafındaki mobolarda.

Stok sorunu da; Premium ve niş ürün, az üretim ve az stok kaynaklı diye düşünüyorum.

Dynamic OC nedir faz yapıları aynı bu özellik tam olarak ne işe yarar araştırıp cevaplayabilir misiniz?

MSI MEG ace almayı düşünüyorum ama keşke ASUS Hero Wi-Fi olsa diğerinde Wi-Fi olmadığı için 1 faz farkı için MSI daha mantıklı göründü ama bu Dark Hero'da ne kadar etkili, etkili olmasına karşın 4800 TL verdikten sonra 5900 TL'ye Formula da düşünülebilir de onun artıları neler bilmiyorum.

Dynamic OC nedir faz yapıları aynı bu özellik tam olarak ne işe yarar araştırıp cevaplayabilir misiniz?

MSI MEG ace almayı düşünüyorum ama keşke ASUS Hero Wi-Fi olsa diğerinde Wi-Fi olmadığı için 1 faz farkı için MSI daha mantıklı göründü ama bu Dark Hero'da ne kadar etkili, etkili olmasına karşın 4800 TL verdikten sonra 5900 TL'ye Formula da düşünülebilir de onun artıları neler bilmiyorum.
Dark Hero has a new BIOS feature called Dynamic OC. In short, when CPU power is under a user-defined current draw limit, it defaults to PB/PBO but when it goes over that limit, it switches to an all-core manual overclock that you set. This means that you are able to keep the high boosts of single-threaded loads but also get the benefits of a all-core overclock.

ASUS have also said that this will be a Dark Hero exclusive feature for current gen motherboards.

Yine ltt forumdaki amd anakart vrm tier list için buradan bakabilirsiniz.

B550 vs X570 arasında kaldıysanız ve anakartlar benzer fiyatlarda ise tartışmasız olarak X570 serisi alınır.

Model olarak MSI MEG X570 ACE doğru bir seçim çünkü hem chipset üstünlüğü ile hem de yapısal olarak sağlam bir anakart.

Yeni konular

Geri
Yukarı