B550 Tomahawk anakartta ASUS TUF GT301 kasanın ön RGB'leri çalışmıyor

azizburakcan

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Selamlar;

B550 Tomahawk anakartta Mystic Light uygulaması sağlıklı çalışırken ASUS TUF GT301 kasanın ön RGB aydınlatmaları söndü kontrolcüyü kontrol ettikten sonra tekrar tüm bağlantıları yaptım fakat fanlar çalışıyor RGB aydınlatmalar hala çalışmıyor, enteresan olan gayet sağlıklı bir şekilde Mystic Light devre dışı kaldı Dragon Center'ı kaldırıp tekrar kurdum fakat bu sefer Mystic Light seçeneği uygulamada görünmüyordu. MSI Center uygulamasını kurdum ayarları yaptım fakat hala ne kasa aydınlatmaları çalıştı ne de anakart aydınlatmaları çalışmıyor. Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Dragon Center 2 üzerinden ayar yapılıyordu programı kaldırıp tekrar kurdum değişen bir şey olmadı. MSI Center uygulamasını indirip kurdum onda ayarlar gözüküyor fakat hangi ayarı yaparsam yapayım anakarttaki RGB aydınlatma tekrar çalışmadı. Kasa fanları pek umurumda değil fakat anakart bir hayli canımı sıktı.

Denedim BIOS'ta her şey normal.
BIOS ayarlarını nasıl sıfırlayacağımla alakalı bilginiz var mı yabancı forumlarda BIOS ayarlarını sıfırladıktan sonra düzeldiğiyle alakalı bir konu okudum.

Dosya Ekleri

• 781CC375-7998-423A-B90B-A72F0C649F52.jpeg
    781CC375-7998-423A-B90B-A72F0C649F52.jpeg
    245,5 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:

Geri
Yukarı