B550 Tomahawk BIOS güncellemesi

Hi i am Orionn

Hectopat
Daha fazla  
Yeni topladığım bilgisayarım için AMD Ryzen 5 5600X işlemcisini tercih ettim. anakart olarak seçimimi birçok övgü alan F/P ürün olan B550 Tomahawk olarak belirledim. Anakart, işlemci, diğer birleşenlerim yakın zamanda gelecek fakat bir videoda hatırladığım kadarı ile bir sorun var.
B550 ana kartıma BIOS güncellemesi yapmam lazım. Elimde hiçbir işlemci olmadığından bilgisayarı İtopya veya benzeri hazır sistem satan yerlerden değil, toplama yaptığımdan yardımcı olabilecek bir yer de yok. Güvendiğim bir bilgisayarcı da olmadığı için kendim yapmam gerekecek.

BIOS güncellemesini işlemci olmadan yapabilir miyim? Evet ise nasıl yapacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS, CPU olmadan güncellenebiliyor. BIOS güncellemenizi USB'ye atacaksınız, anakartınıza PSU'dan cpu_pwr ve Atx_pwr'a güç vermeniz gerek.

Adsız.png

Bundan sonra oluşturmuş olduğunuz BIOS USB'sini işaretli USB portuna takacaksınız.

asdsadas.png

Bu işlemde bittikten sonra Flash BIOS tuşuna basmanız gerek. Anakartın açıldığını ledlerden anlayabilirsiniz. Bu yöntemle yapılan BIOS güncellemesi size HDMI tarafından görüntü veremez; ekran yok diye korkmayın. BIOS bitince anakart kendısını kapatacaktır.

Çok

BIOS, CPU olmadan güncellenebiliyor. BIOS güncellemenizi USB'ye atacaksınız, anakartınıza PSU'dan CPU_PWR ve ATX_PWR'a güç vermeniz gerek.

Eki Görüntüle 751403

Bundan sonra oluşturmuş olduğunuz BIOS USB'sini işaretli USB portuna takacaksınız.

Eki Görüntüle 751407

Bu işlemde bittikten sonra flash BIOS tuşuna basmanız gerek. Anakartın açıldığını LED'lerden anlayabilirsiniz. Bu yöntemle yapılan BIOS güncellemesi size HDMI tarafından görüntü veremez; ekran yok diye korkmayın. BIOS bitince anakart kendısını kapatacaktır.

Çok teşekkür ederim bilgilendirme için. Baktım bayağıdır yazan biri yok araştırmalarım sonucu yabancı bir YouTuber arkadaştan gördüğüm kadarı ile "flash BIOS button" varmış ana kartta peki merak ettiğim ben hangi BIOS güncellemesini yapmam gerektiğini nasıl bulacağım?

Geri
Yukarı