B550 Tomahawk için Wi-Fi ve Bluetooth kart önerisi

ygtylc

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5600X / MSI MAG B550 Tomahawk / Corsair RM750 80+ Gold PSU / Corsair Vengeance Pro (1x16) 3600 Mhz CL18 / Samsung 970 Evo 500GB / Seagate Baraccuda 2TB 7200 RPM 256 MB Cache HDD / RTX 3070 (Belli değil) / MSI MAG Forge 100M
Merhaba, ben MSI Mag B550 Tomahawk anakartımın yanına yakışacak bir Wi-Fi ve Bluetooth kartı arıyorum. Bana hangi kartı önerirsiniz? Eğer fazla uçmazsa Wi-Fi 6 ve son Bluetooth sürümü olabilir. 5.1 idi galiba. Bütçe belli değil ama kart için astronomik rakamlar olmazsa daha iyi olur. Bütçe 250-300 olabilir ama cidden yoksa ve saçma Çin markaları o fiyattaysa artırabilirim bütçeyi. Çünkü piyasası hakkında hiçbir bilgim yok.

Son düzenleme:
Merhaba, ben MSI Mag B550 Tomahawk anakartımın yanına yakışacak bir Wi-Fi ve Bluetooth kartı arıyorum. Bana hangi kartı önerirsiniz? Eğer fazla uçmazsa Wi-Fi 6 ve son Bluetooth sürümü olabilir. 5.1 idi galiba. Bütçe belli değil ama kart için astronomik rakamlar olmazsa daha iyi olur. Bütçe 250-300 olabilir ama cidden yoksa ve saçma Çin markaları o fiyattaysa artırabilirim bütçeyi. Çünkü piyasası hakkında hiçbir bilgim yok.
Türkiye'de çok pahalı bahsettiğiniz modeller. Yurt dışından PCIe x1 to m.2 wifi adaptörünü alıp üstüne de İntel AX200 çipini Sahibinden'den alıp takarsanız istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Adaptör Türkiye'de olmadığı için yurtdışından alın dedim. AX200'ü de eğer yurtdışından alırsanız vergi etki eder falan diye Sahibinden'den alın yazdım. Yanlız haberiniz olsun dediğinizi ben de yaptım ama AX200 çipi B450'ile uyumlu çalışmıyormuş. İşime yaramadı yani aklınızda bulunsun.

Türkiye'de çok pahalı bahsettiğiniz modeller. Yurt dışından PCI-e X1 to M.2 Wi-Fi adaptörünü alıp üstüne de Intel AX200 çipini Sahibinden'den alıp takarsanız istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Adaptör Türkiye'de olmadığı için yurtdışından alın dedim. AX200'ü de eğer yurtdışından alırsanız vergi etki eder falan diye Sahibinden'den alın yazdım. Yalnız haberiniz olsun dediğinizi ben de yaptım ama AX200 çipi B450'ile uyumlu çalışmıyormuş. İşime yaramadı yani aklınızda bulunsun.

Aslında almışken iyisi olsun diye demiştim. Peki Mag Forge 100M'in tasarımına uyum sağlayan yok mudur? Wi-Fi 6 uçurmuş. Bluetooth 5.0'ya da 4.2 ve Wi-Fi 5 olabilir. Fiyat farkı fazla ise standart anten de olur.
Bu ürünü öneririm seni üzmez.

Güzel, ama çok pahalı. Almanya'da kaç Euro’dur? Sanırım Almanya’dan gelebilir. Gümrük sıkıntısı olmaz sanırım, çünkü küçük. Ekran kartı da getirtecektim.

Aslında almışken iyisi olsun diye demiştim. Peki Mag Forge 100M'in tasarımına uyum sağlayan yok mudur? Wi-Fi 6 uçurmuş. Bluetooth 5.0'ya da 4.2 ve Wi-Fi 5 olabilir. Fiyat farkı fazla ise standart anten de olur.
Türkiye'de fiyat pahalı biraz ama bu olabilir.
Bluetooth şart değilse ilk yorumda bahsedilen model de iyi bir seçenek olabilir.

Geri
Yukarı