B550 vs B450 vs X470

Yasin kurt

Femtopat
Daha fazla  
Sizce hangi anakartı almam daha sağlıklı olur? 3700X işlemcim var mevcut anakartım bozuldu. 1000TL'ye Aorus Pro aldım iade edip aşağıdakilerden birisini mi alayım? Yoksa fiyat iyi 200 TL fark vermeye değmez mi?
Not: İleride işlemci vs yükseltebilirim oyun, yazılım, render gibi işlerde kullanacağım ATX anakart lazım.
Bütçe maksimum 1200 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
o.c yapmıyorum sadece çalıştırsın mantığında pcı 4.0 ekran kartı alırsam fark oluşur mu b450 ile

Bu önerdiğimiz anakartlar overclock dışında birçok özelliğe sahip. B450 ile B550 arasında çok fark var. 3700x iyi bir işlemci ve B550 ile daha performanslı kullanırsın. İleriye dönük birçok teknolojiyi destekleyen bir çipset. X470 günümüzde o fiyatlara alınabilecek bir kart gibi gözükmüyor.

o.c yapmıyorum sadece çalıştırsın mantığında pcı 4.0 ekran kartı alırsam fark oluşur mu b450 ile

B550 direkt olarak PCIe 4.0 destekliyor. Evet iki kat daha fazla bant genişliği alırsın diğer anakartlara kıyasla ancak performansa etkisi çok büyük olmaz. PCIe 4.0 henüz emekleme aşamasında, ileride çıkacak oyunlarda avantajlarını görebiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı