B550 vs X570 anakart

Arkadaşlar daha geçen gün yeni bir işlemcinin Benchmark skorları blog sayfalarında paylaşıldı. AMD Ryzen 5 5600G ve 5700G APU sistem toplamaya karar verdim. Anakart olarak B450 kullanılabilmesi için anakart üreticilerinin 5. Nesle destek veriyor olması lazım falan falan o topa girmek yerine B550 alıp kafam rahat etsin diye bir araştırmaya koyuldum.

1299 TL'ye MSI B550-A PRO anakartını buldum, bir de 1399 TL'ye MSI X570-A PRO anakartını buldum ve ikisinin arasında seçim yapamadım. Normalde olsa tabii ki 1399 TL'ye X570I alırdım ama APU sistem toplayacağım için anakart üzerinden görüntü alacağım. B550'de HDMI ve Display Port bulunurken X570'de sadece HDMI port bulunuyor ve 2 monitör kullanmayı düşünüyorum, o yüzden sıkıntı yaratacak gibi duruyor.

Şimdi size sorum şu; X570 alıp bir de 100 TL'ye falan dandik ekran kartı alıp 2. monitörün görüntüsünü o dandik ekran kartından alabilir miyim? Yani aynı anda APU üzerinden oyun oynarken dandik ekran kartı ile de bağlayacağım. Monitörden Spotify, Discord gibi uygulamalarını kontrol edebilir miyim? Oyunumu APU'dan oynayıp dandik bir ekran kartı ile de görüntü alabilir miyim?

Evet karmaşık bir durum, eğer alamazsam öyle bir şey yapılmıyorsa B550 tercih edilebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı