Ekran kartı takılıyken anakarttan görüntü almak

InJustice

Kilopat
Yer
Troposfer
Anakartımdan VGA ile görüntü alabiliyorum ancak ekran kartımı takıp görüntüyü tekrar anakartdan almak istediğimde görüntü gelmiyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Tüm kullanılan ekran kartı sürücülerini kaldırsam da görüntü alamaz mıyım? Ekran kartının BIOS'unu sıfırlayacağım. Ancak şuan ekran kartından görüntü alamıyorum. Ekran kartımı çıkardığımda görüntü geliyor. Ekran kartı takılıyken VGA'dan görüntü almak istiyorum.

Tüm kullanılan ekran kartı sürücülerini kaldırsam da görüntü alamaz mıyım? Ekran kartının BIOS'unu sıfırlayacağım. Ancak şuan ekran kartından görüntü alamıyorum. Ekran kartımı çıkardığımda görüntü geliyor. Ekran kartı takılıyken VGA'dan görüntü almak istiyorum.

Hocam ekran kartını çıkararak bir deneme yapar mısın ?

BIOS'ta bunun ayarı vardır. Initiate Graphic Adapter olması gerek. Bu ayarın da genelde iki seçeneği olur: PEG/IGD ya da IGD/PEG.

IGD/PEG ya da varsa sadece IGD'yi seçin. Bu sayede sistem, önceliği dahili GPU'ya verecektir.
Cevabınız için teşekkür ederim. Hocam ben şimdi ekran kartının geçmişteki tüm sürücülerini sildim bilgisayardan. Daha sonra ekran kartını takıp görüntü aldım, size yazıyorum. Aygıt yöneticisinde AMD ekran kartımı göremediğim için BIOS'una da reset atamıyorum haliyle. Şimdi ben ekran kartı sürücülerini kurarsam, görüntü tekrar gidecek büyük ihtimalle. Yukarıda verdiğiniz çözüm yolunu denersem, ekran kartı sürücüleri içindeyken bilgisayarın, görüntü alabilir miyim dahili GPU'dan?

Evet, alınabilmeli.
20170816_164610.jpg
Hocam Internal kısmını seçmeme rağmen görüntü alamıyorum. Tam olarak dediğiniz şeyin ayarı nerede?

Çözüm olarak yapılması gerekenler basit. Öncelikle harici ekran kartını slotundan çıkarıyoruz. Ardından görüntüyü anakarttan alıyoruz. Anakarttan görüntü alınıp windows açıldığında "DDU" sayesinde tüm harici ekran kartı sürücülerini kaldırıyoruz. Ardından ekran kartını tekrar slotuna takıp, görüntü kablomuzu ekran kartına bağlayıp görüntü alıyoruz. Sürücüler olmadığı için görüntü verecek bize. Sonra sürücüleri kuruyoruz ancak yeniden başlatmıyoruz. Ardından "Nvflash" yada "AtiFlash" sayesinde harici ekran kartımıza fabrika ayarlarındaki BIOS'u yüklüyoruz. Yalnız bu işlemi, ekran kartının sürücülerinin kurulumu tamamlandıktan sonra yapıyoruz. Yeniden başlatmadan yapmalısınız. Daha sonra bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz.

Konu kapanabilir. Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı