B550M-DS3H ile R5 5800x3D uyumlu mudur?

7yalova7

Hectopat
Merhaba,

• Gigabyte B550M-DS3H
  • RX 6800
  • Ryzen 5 5800x3D
  • Corsair Vengeance LPX 8 GB 3200MHz CL16 X 2 RAM
Parçalarından oluşan bir sistem almak üzereyim. Fakat bir arkadaşım bu anakartın eski olduğunu söyledi ve bir sitede parça uyumluluğunu kontrol ederken, bu işlemci ile uyumlu çalışması için anakarta BIOS güncellemesi yapılması gerektiğini okudum.

Bu parçaların yanında bu anakart biraz sönük mü kalmış? Birlikte kullanabilir miyim?
Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-12-20 at 23.29.48.jpeg
    WhatsApp Image 2022-12-20 at 23.29.48.jpeg
    91 KB · Görüntüleme: 53
Sistemi ne için alıyorsunuz?
Oyun içinse Ryzen 7000 serisi daha iyi olmaz mı?
Sistemi ne için alıyorsunuz?
Oyun içinse Ryzen 7000 serisi daha iyi olmaz mı?
Sadece oyun için alıyorum, tüm parçaları sipariş verdim. 5800x3d hakkında çok olumlu şeyler okudum. Ve bütçeyi zorlayarak aşarak, 5600x den bu işlemciye çıkabildim. Ve aynı zamanda diğer parçaları da yükselterek. Bütçeyi daha fazla aşamayacağım.

Uyum sorunu yok. İşinizi görür.
BIOS güncellemesi gerekebilir.
Düşük kalması, daha iyisinin alınması durumu bütçeye bağlı.
Tekrardan merhaba,

Bilgisayarcım ile konuştum az önce ve bana bu işlemciyi bu anakarta takmak için bios update gerekeceğini ve bu işlemi kolay kolay kimsenin yapmaya cesaret edemeyeceğini, bu işlemi yapmak için anakarta bir başka 5.nesil işlemci takılması gerektiğini ve buna rağmen bu işlemin riskli olduğunu söyledi. Anakart yanabilir, elektrik kesilebilir, bir sıkıntı çıkarsa anakart çöp olur, ben buna cesaret edip bu işlemi yapamam dedi.

Bir başka bilgisayarcı ise, bu işlemci anakart uyumlu, update gerekirse de yaparız sorun değil basit bir işlem dedi.

Bir yorum yapma şansınız var mıdır acaba?

Bilgisayarcınız fazla pinpirikliymiş.

Anakartın versiyonu nedir?

Siparişlerden vazgeçmek isterseniz Ryzen 5 7600x + MSI Pro B650M-P WIFI anakart ikilisini alabilirsiniz. Tabi bu ikiliyi alırsanız RAM'lerin de DDR5 olması lazım.

Ya da i5-13600K(F) + Z690 anakart ikilisi daha iyi olur. Anakart tercihine bağlı olarak bu işlemciyle DDR4 veya DDR5 RAM kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı