B550M DS3H Rev 1.5 BIOS Siyah Ekran Sorunu

Kubamaral

Centipat
Daha fazla  
Merhaba değerli Technopat kullanıcıları!

Elimde Gigabyte B550M DS3H REV 1.5 Anakartı mevcut. Bios versiyonu F1'di. F2'ye güncelledikten sonra secureboot özelliği varsayılan ayarlara dönmüştü. Tekrar düzelttiğimde PC yeniden başladı ve siyah ekran verdi. Ne yaptıysam da düzeltemedim. Çünkü bu anakartın Quick Flash ya da Flashback gibi bir tuşu bulunmuyor üstüne bir de USB portlarında BIOS yazan da yok. Yani hangisi bios ile bağlantılı onu da bilmiyorum.
Denediğim yöntemler;
- BIOS pili çıkarıp bekleyip geri takma.
- BIOS pilini ters takıp ters akım yaratarak kısa devre ile hard reset atma.
- Anakartın power bağlantılarının yanındaki CLR_CMOS'u jumper ile tetikleme.
- USB Flash (fat32) oluşturup içine biosun ilk sürümünü atıp USB portlarını deneme.
Yöntemlerini denedim fakat sonuç alamadım. Yanlış yöntemleri de denemiş olabilirim bu konuda fazla bir bilgim yok. Bu yüzden linçlemeyin. :)
Bu konuda bilgisi olan yardımcı olabilecek kardeşlerimi konuya bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

NOT: Secureboot ile ne işin var diye sorarsanız, bazı oyunların anti-cheat yazılımları secureboot ayarı istiyor. Örneğin; Valorant-Vanguard.

Merhaba değerli Technopat kullanıcıları!

Elimde Gigabyte B550M DS3H REV 1.5 Anakartı mevcut. Bios versiyonu F1'di. F2'ye güncelledikten sonra secureboot özelliği varsayılan ayarlara dönmüştü. Tekrar düzelttiğimde PC yeniden başladı ve siyah ekran verdi. Ne yaptıysam da düzeltemedim. Çünkü bu anakartın Quick Flash ya da Flashback gibi bir tuşu bulunmuyor üstüne bir de USB portlarında BIOS yazan da yok. Yani hangisi bios ile bağlantılı onu da bilmiyorum.
Denediğim yöntemler;
- BIOS pili çıkarıp bekleyip geri takma.
- BIOS pilini ters takıp ters akım yaratarak kısa devre ile hard reset atma.
- Anakartın power bağlantılarının yanındaki CLR_CMOS'u jumper ile tetikleme.
- USB Flash (fat32) oluşturup içine biosun ilk sürümünü atıp USB portlarını deneme.
Yöntemlerini denedim fakat sonuç alamadım. Yanlış yöntemleri de denemiş olabilirim bu konuda fazla bir bilgim yok. Bu yüzden linçlemeyin. :)
Bu konuda bilgisi olan yardımcı olabilecek kardeşlerimi konuya bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

NOT: Secureboot ile ne işin var diye sorarsanız, bazı oyunların anti-cheat yazılımları secureboot ayarı istiyor. Örneğin; Valorant-Vanguard.
Merhabalar, sorunu çözümleyebildiniz mi? Aynı anakartı satın aldım fakat internetten okudum, bu secureboot ayarından sonra siyah ekran sorununu yaşayan birçok kişi varmış gibi gördüm. Konuyu hortlatmış gibi olacağım fakat zaten herhangi bir yanıt da gelmemiş.

Geri
Yukarı