B550M-HDV vs. B550M S2H vs. B550M A-PRO

Bütçe
3000 tl max

GloriouScorpion

Kilopat
Daha fazla  
Dün itibari ile RX 6500 ekran kartı sipariş ettim ve ilerleyen dönem için PCI 4.0 destekli anakart ve işlemci bakıyorum. Uzun bir süre sistem değişikliği yapamam ve bütçem 3000 TL (anakart ve işlemci). Ne kadar düşük olursa o kadar iyi çünkü almam gereken klavye kulaklık vs. de var. Size sorum şu: Dönem dönem MSI B550M A-PRO modeli 720 TL civarında seyrediyor. Bir başka model olan B550M-S2H modeli şu anda 970 TL.

Edit: AsRock B550M-HDV AM4, DDR4, 4733MHz+ HDMI / DVI / VGA, m.2, PCI-e 4.0, USB3.2 mATX Anakart - Kutusuz - NİSAN FIRSATLARI | Teknobiyotik

Düşündüğüm işlemci R3 3300X ve onun da 2100 TL civarında olacağını düşünürsek sizce bu anakartlardan hangisi tercih edilmeli ve aralarında nasıl farklar var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunlar arasından B550M S2H, ama bu daha iyi:

Bütçe çıkarsa bu alınır.
Yani anlatmaya çalıştığım ileride ne zaman takviye yaparım bilmiyorum belki de yapmam. Aradaki fiyat farkını vermeye değer mi çünkü bu tarz fiyat farkları alacağım mouse klavye kulaklık vs. şeylerden kısmama neden oluyor. Normalde b450m ile kullanıcaktım ama pci 4.0 olayı yüzünden almak istiyorum başka sebebi yok.

Yani anlatmaya çalıştığım ileride ne zaman takviye yaparım bilmiyorum belki de yapmam. Aradaki fiyat farkını vermeye değer mi çünkü bu tarz fiyat farkları alacağım mouse klavye kulaklık vs. şeylerden kısmama neden oluyor. Normalde b450m ile kullanıcaktım ama pci 4.0 olayı yüzünden almak istiyorum başka sebebi yok.

DS3H'ın tek eksisi BIOS Flashback butonu yok, ama ekstradan 2 RAM slotu var ve ikinci M.2 de var.

Bunlar önemli değilse S2H alın geçin.

Üçü arasından S2H, ama ben aşağıdakilere de bakmanızı öneririm.

Yani BIOS Flashback olayını bilmiyorum ama elimde
  • Neo Forza 8x2 GB DDR4 3200 MHz var ve ilerde takviye yapmam gibi duruyor.

İşlemciye ihtiyaç duymadan USB ile BIOS güncelleyebilme özelliği, DS3H'ta yok; S2H'ta var.

S2H da tatmin eder.

Yeni konular

Geri
Yukarı