B550M Steel Legend anakart değişimi sonrası düşük FPS

AnatolianTigerTR

Hectopat
Merhabalar, 2 gündür saçma sapan bir sorunla uğraşmaktayım. Birkaç gün önce anakartımı değiştirdim ASUS TUF X470 kullanıyordum ve B550'ye geçmeye karar verdim. ASRock B550M Steel Legend modelini aldım. https://www.asrock.com/mb/AMD/B550M Steel Legend/index.asp
Format attım sistemi yeniden kurdum. Ama gel görelim şöyle bir sıkıntı ile karşılaştım. Bilgisayarı açıp herhangi bir oyuna girdiğimde, CS:GO, PUBG, Steam, Valorant fark etmez 2K'da 70-100 FPS arası alıyorum ama bilgisayarı kapatıp yeniden açarsam FPS 200'lerde almaya başlıyorum ve yeniden başlatma yaparsam sorun düzelmiyor. Sadece kapatıp yeniden açma yaparsam düzeliyor. Şüphelendiğim bir nokta var yeni ankartımda CPU besleme 8+4 pinli benım PSU da sadece 8 pinli çıkış var ve internet üzerinde araştırma yapmıştım. Bu şekilde de çalışacağı o +4 Pin'in sadece overclock için eklendiği vs. yazıyor. Sistem sıcaklık değerleri gayet normalde ekran kart 60'larda, işlemci 45-50'lerde dolaşıyor.

Sistem:
İşletim sistemi: Windows 10 Pro
GPU: Palit RTX 3070 Pro OC.
CPU: Ryzen 3600.
Anakart: ASRock B550M Steel Legend.
RAM: 16 GB(8x2) 3600 RAM.
PSU: Cooler Master G750M +80 bronz.

Hocam aynısı bende de olmustu zamanında. Yeni PC toplamıştım PC ilk açınca FPS'im 50'lerde yeniden baslatınca 200'lerde alıyordum. Kimse bulamadı çözümü ya da hatanın hangi parçadan kaynaklandığını. Anakartı değişince anlayabildik. Biz direk anakartı değistirdik sorun çözüldü.

Hocam aynısı bende de olmustu zamanında. Yeni PC toplamıştım PC ilk açınca FPS'im 50'lerde yeniden baslatınca 200'lerde alıyordum. Kimse bulamadı çözümü ya da hatanın hangi parçadan kaynaklandığını. Anakartı değişince anlayabildik. Biz direk anakartı değistirdik sorun çözüldü.

Ekran kartını PCI X16 3.0 slotunda kullanıyorum anakarttaki 4.0 slotuna takıp denemem söylendi bakalım deneyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı