B650M-P BIOS güncelleme sonrası VGA ışığı yanıyor

rockgrup26

Kilopat
RAM
Team T-Force Vulcan Black(2x8GB) 5600MhzCL40 DDR5 FLBD516G5600HC40BDC01
SSD veya HDD modeli
Xpg S70 Blade 2Tb
Ekran kartı
MSI RTX 4060 VENTUS 2X BLACK 8G OC
Anakart
Msi Pro B650M-P B650 6000(OC)MHZ
İşlemci
Ryzen 5 7500F
Herkese merhaba, sistemi yeni topladım geldiğinde Windows 10 kuruluydu ve önce 11e temiz kurulum yaptım sonrasında BIOS ve chipset güncellemelerini devamında da bütün güncelleme yükleme ne varsa yaparken bir yerlerde PC geç açılmaya başladı. 108 saniye BIOS zamanı gösteriyordu. Kurcalarken XMP açtığımdan dolayı olduğunu anladım o sırada BIOS'un versiyonu dikkatimi çekti. Meğerse güncellenmemiş aslında hemen son sürümü indirdim kurdum. Bu sefer de PC hiç açılmamaya başladı tam BIOS resetleyecektim kasadaki reset tuşunu kullandım açıldı. Şimdi kasanın gücünü kesip prizden çıkarttıp yeniden taktığımda hep bu hatayı alıyorum. Anakartta VGA(beyaz ışık) yanıyor ve hiçbir şekil görüntü BIOS ekranı vs. gelmiyor. Reset tuşu ile resetleyince açılıyor sonra sıkıntı yok aynı zamanda xpm veya EXPO profilerini seçersem açılma süreleri çok uzuyor. Anakartı başka bir versiyon mu yüklesem sorunumu çözer mi bilemedim. Kalıcı bir hataya sebep olmak istemiyorum. Başına gelmiş veya yardımcı olabilecek kişilerden desteklerini bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı