Babalarınızın değerini bilin

Allah kimseyi ailesiyle sınamasın. Ben de geçen seneye kadar babamı pek sevmezdim. Severdim de mesela bazen evden gitmek gelirdi içimden onunla konuşunca. nedeni ise beni sevmediğini düşünmemdi ki tahmin edileceği üzere çok yanlış bir düşünceymiş. Bazı huylarını hala sevmem mesela ağız şapırdatma gibi fakat onu onlarla sevmeyi öğrendim. Bir de sevmediğini düşünmemin nedeni eve gelince hiç konuşmamasıydı. Ta ki o yaz babamın yanına çalışmaya gittiğim zaman anladım dertlerini. Bir elemanı var adam gitmesi gereken yerleri unutuyor diğeri de oturup sigara içiyor. İşte o an babamın parasına yazık dedim. Sonra onları o halde görünce sinirlenirdi ve eve gelince de o sinirini bize karşı boşalırmış meğer. Gerçekten bazen olayların aslını öğrenmek tüm hayata olan bakış açınızı değiştiriyor. Umarım @283156 siz de bir gün babanızın çektiği çile ve zorlukları anlarsınız. Eğer olur da benim babamın başına bir iş gelirse kesinlikle biz çökerdik. Dünyamız başımıza yıkılırdı. Bunu da kendi paramı biriktirmeyi öğrendiğim günden itibaren anlamıştım. Umarım geç olmadan herkes farkına varır. İyi ki ben erkenden farkına varmışım diyorum. Allah kimseyi ailesiyle sınamasın inşallah diyorum.

Arkadaşlar çok kesin konuşuyorsunuz, yapmayın. İyi baba da var çok kötü baba da var.

Arkadaşlar çok kesin konuşuyorsunuz, yapmayın. İyi baba da var çok kötü baba da var.

Baban sana sokakta mendil sattırmıyorsa kötü değildir ki günümüzde sokakta mendil satan çocukların babalarının birçoğu ya öksüz ya da babası yataklara düşmüş çocuklardır. Bence siz çok kesin konuşuyorsunuz şu an. Her babanın kendine ait bir derdi vardır. Lütfen bunu da göz önüne alın.

Buradan anlıyoruz ki, üşengeçlikten çoğu kişi konuları tamamı ile okumadan yorum yazıyor. Zaten bildiğim bir şeydi. Ölmeyen adamı öldürüp, üstüne arkadaşa baş sağlığı diliyorsunuz 🤣🤣

Allah gecinden versin. Kızlar ile babalar, oğullar ile anneler iyi geçinir nedense. İkisinin de değerini bilin. Ama tabii herkesin anne ve babası bir değil. Gerçekten sevgiyi hak etmeyecek olanlar da var. Sevgilisi ile bebeğini yakan bir anne haberini gördüm bugün. Neyse sinirlenmeyeyim...

Baban sana sokakta mendil sattırmıyorsa kötü değildir ki günümüzde sokakta mendil satan çocukların babalarının birçoğu ya öksüz ya da babası yataklara düşmüş çocuklardır. Bence siz çok kesin konuşuyorsunuz şu an. Her babanın kendine ait bir derdi vardır. Lütfen bunu da göz önüne alın.
Babam ölünce burayı hortlatacağım. Adamın yaptıklarını yazsam, neyse. Ben babam bana Iphone almadı diye bir daha görüşmek istemiyorum diyen tayfadan değilim öyle bir şey düşünüyorsan düşünme. Babalık yapmayı çocuğun karnını doyurmak sanıyorsan da çok yanlış bir kafadasın.

Senin bu yazını kopyalayıp ''Baba'' yazan kısımları ''Anne'' olarak değiştirerek okudum ve gerçekten ağlayacaktım. Ben doğduğumdan beri babamın saçları beyaz gri gibi, 23 yaşındayım hala daha aynı... Ama bunu demem yanlış anlaşılmasın annemi çok seviyorum, ''babam kim ki?'' Demek istemedim. Her ikisini de çok seviyorum ve en çok katıldığım kısım '' Keşke süper gücüm olsaydı annemle babamın yaşlanmamasını sağlaya bilseydim. '' oldu. Çoğu yerde, çoğu zaman hayatta en çok istediğin şey ne? ve ya süper bir gücün olsaydı ne yapmak isterdin? Tek bir dileğin olsa ne yapmak isterdin? gibi sorulara her zaman ''Annemi ve babamı ölümsüzleştirmek isterdim'' olur cevabım. Onun dışında kendim için hiç bir şey aklıma gelmiyor. Onlar olduğu sürece ayakta durabileceğimi biliyorum. Bende annemin yeri babaya göre daha farklı ve daha ayrı ama her kelimeni çok net anlıyorum. Keşke onları ölümsüzleştirebilseydik...

Geri
Yukarı