Babam Corona oldu

420_T

Kilopat
Makaleler
2
Babam 4 gündür corona, evinde karantinaya alındı. Yaşı 56. Düne nazaran durumu kötü, gün geçtikçe de durumu kötüye gidiyormuş, ciğerlerinde yağlanma varmış. Virüse yakalanmadan önce oruç tuttuğundan dolayı bağışıklığının düşmesi dolayısıyla virüsün daha çok etkisi olduğunu düşünüyorum. Evde bayılıp yığılıp kalmış, COVID semptomları var. Ateşi 38-39 dereceymiş. Doktor ayarladım bugün iğne oldu, antibiyotiklere de yanıt vermez ise bu gece hastaneye kaldırılacak. Geçen hafta da 70 yasındaki halamı Corona'dan kaybettik. Endişeliyim, onu kaybetme korkusu ile gun boyu islerime odaklanamadım.

Ailenizde 50 yas üstü corona geçirip atlatmış olan var mı? Varsa durumu ve süreci paylasirsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle çok geçmiş olsun.
Hocam tanıdığım var ailemde olmasa da. Biraz hareketli bir insan sabah koşusunu hiç kaçırmazdı.
Babanızdan oruç tutmamasını rica edin derim. Bu durumda oruç tutması sadece durumunun kötüleşmesini sağlar diye düşünüyorum.

Babam 4 gündür corona, evinde karantinaya alındı. Yaşı 56. düne nazaran durumu kötü, gün geçtikçe de durumu kötüye gidiyormuş, ciğerlerinde yağlanma varmış. Oruç tuttuğundan dolayı bağışıklığının düşmesi dolayısıyla virüse yakalandığını düşünüyorum. Evde bayılıp yığılıp kalmış, COVID semptomları var. Ateşi 38-39 dereceymiş. Doktor ayarladım bugün iğne oldu, antibiyotiklere de yanıt vermez ise bu gece hastaneye kaldırılacak. Geçen hafta da 70 yasındaki halamı Corona'dan kaybettik. Endişeliyim, onu kaybetme korkusu ile gun boyu islerime odaklanamadım.

Ailenizde 50 yas üstü corona geçirip atlatmış olan var mı? Varsa durumu ve süreci paylasirsa sevinirim.

Anneannem ve dedem atlattı Allaha şükür ve şu an çok iyiler. 2'sini de hastaneye kaldırdılar ama atlattılar Allaha şükür.

Çok geçmiş olsun umarım sağlığına kavuşur,benim kuzenim de annesi ve ablasının bugün ateşi çıktığını söyledi,kendisi de biraz evhamlıdır halsizlik de olduğunu söyledi,ancak kendisinde birşey yokmuş.Test dahi yaptırmamış olmasına rağmen geçirdiklerinden şüpheleniyor.Onun harici bizim böyle bir durumumuz olmadı,umarım kimsenin başına gelmez,gelecekse de bu derece ciddi sıkıntılar yaşamaması temennim.

Öncelikle çok geçmiş olsun.
Hocam tanıdığım var ailemde olmasa da. Biraz hareketli bir insan sabah koşusunu hiç kaçırmazdı.
Babanızdan oruç tutmamasını rica edin derim. Bu durumda oruç tutması sadece durumunun kötüleşmesini sağlar diye düşünüyorum.
Teşekkür ederim.
Babamın hareketli bir yaşamı yok maalesef. Corona olduğundan beri oruç tutmuyor, telefonlarına da eşi bakıyor, ondan bilgi alıyorum.

Oruç tuttu diye korona olduğunu sanmıyorum.
Geçmiş olsun.
Neden Allah mı koruyor?
Teşekkür ederim.

Anneannem ve dedem atlattı Allaha şükür ve şu an çok iyiler. 2'sini de hastaneye kaldırdılar ama atlattılar Allaha şükür.
Yaşları kaçtı süreci paylasabilir misiniz rica etsem?

Çok geçmiş olsun. Belki beslenme yüzünden bağışıklık sistemi sekteye uğramış olabilir.
Teşekkürler, oruçtan dolayı beslenme alıskanlıgının bu surecte degistiginden dolayı viruse yakalandığını düsünüyorum.

Geçmiş olsun. Babanıza söyleyin oruç tutmasın bence. Bir de korona olmuş. İyice zorlanır.
Teşekkürler. Virusu kapmadan once tutuyordu su an tutmuyor, ama yemek de yiyemiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı