Babam ders konusunda çok baskı yapıyor

Aynısını babam bana yapıyor. Bilgisayar başında atom da parçalasan babam için oyun oynuyorsundur. :/ Çok motivasyon bozuyor o yüzden takmamaya çalışıyorum.
Babama ders yapıyorum dediğim zaman ders yapma gel yanıma otur diyor. Ne tezat adam.

Şimdi olay şöyle. Fen bilimleri 6. ünite tekrarı izliyorum okul sınavında çıkacak diye. 1 saatlikti sanırsam. Sonra babam geldi bırak şu tableti oyun oynamayı senin LGS senen değil mi diye söylüyor. Bende diyorum baba ders videosu izliyorum zaten diyorum. Bugün babaanneme sorduğumda ben ona zamanında çok söyledim yapmadı şimdi sizin yapmanızı istiyor diye söyledi. Bende inkâr ettim. İşte dün akşam film izliyoruz Iron Man 2'yi evde. Babam diyor ki telefon olmadığı için canın sıkılıyor değil mi diye sordu. Bende baba yeter artık asılsız şeyler söyleyip durma! Diye bağırdım. Sonra bana öyle tepki verme dedi. Bende kör mü kızdırmayın dedim. Babama demedim tabii ki de, ben bıktım bu davranışından babamın. Ders yapıyordum bir gün, geldi dedi ki gel yanımızda otur seni özledim. E yanına geldim gene konuşmuyorsun? Sohbet etmek istemiyorum diyorum, yemek yememe laf ediyorlar oturmama laf ediyorlar. Evde kalmak istemiyorum ona laf ediyorlar. Matematik branş denemelerinde 20'de 20 yapıyorum hani hangi dersim kötü? Konu böyle. Siz ne diyorsunuz?

Aynısını değil ama benzeri bana da oldu çok sürmedi sabaha deprem oldu.

Adam seni düşünüyor, sakın atarlanma, ayıp edersin. Sonuçlarınla da övünme. Zaman hala var neyin ne olacağı belli değil. Çalışmaya devam.

Yeni konular

Geri
Yukarı