Babam kendini ailesine karşı çok değersiz ve kıymetsiz hissettiriyor

720350

Picopat
Babam yaşlı 59 yaşında emekli çalışmıyor. Babam kendi ailesinden abilerini onların çocuklarını vs sevmiyor babamın abileri ona zamanında çok hakaret etmişler mallarını vermemişler onu kullanmışlar babam sürekli bize anlatıyor babam geceleri sabahlara kadar uyuyamıyor psikolojisi bozuldu. Şimdi benim babamın kendi ailesi babamı sevmiyor babam onları arasa telefonlarına cevap vermiyorlar babam da sürekli onlara kızıyor sinirden küfür ediyor bu yüzden onların gözünden değersiz biri olarak görünüyor. Babam kendini ailesine karşı çok değersiz ve kıymetsiz hissettiriyor ailesinden kimse babamı sevmiyor. Sizce neden böyledir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendiniz de yazmışsınız işte, zamanında yaşanan olaylar. Kim haklı kim haksız yorum yapamayız ama böyle olaylar yaşandıysa bu nefret normaldir.

Kendiniz de yazmışsınız işte, zamanında yaşanan olaylar. Kim haklı kim haksız yorum yapamayız ama böyle olaylar yaşandıysa bu nefret normaldir.

Bu sorunun cevabını nasıl verecekler? Onu bilmiyorum. Ama gerçekten üzücü bir durum.

Peki siz babamın yerinde olsaydınız böyle bir durumda ne yapardınız.

Bağlantımı tamamen keserdim ben. Kimsenin lafını, sözünü çekmeye gerek yok. En yakınındaki insanlar olsa bile. Kişiden kişiye değişir.

Babam bu durumu çok içine atıyor ve çok üzülüyor geceleri sabahlara kadar uyuyamıyor hep düşünüyor.

Bu durumdan sonra artık yalakalık yapıp kendini sevdirecek hali yok adamın. Olanları unutmaya çalışsın gerekirse psikolojik destek alsın. Mümkünse onlardan uzak bir yere taşınsın.

Babam bu durumu çok içine atıyor ve çok üzülüyor geceleri sabahlara kadar uyuyamıyor hep düşünüyor.

Kendi dedemde aşağı yukarı aynı durumda (annemin babası). Baban zamanında kendini ailesine fazla ezdirmiştir, değersiz göstermiştir, iyi davranmıştır. Onu değersiz gördükleri içinde yüzüne bakmamaya başlamışlardır. Amcaların vs. çakal olduğu için onları seviyorlardır. Bu ailelerde yaygın bir sorundur. Fazla kafaya takmamanı öneririm. Akrabalarınla konuşma, her zaman zarar görürsün, psikolojin bozulur.

Kendi dedemde aşağı yukarı aynı durumda (annemin babası). Baban zamanında kendini ailesine fazla ezdirmiştir, değersiz göstermiştir, iyi davranmıştır. Onu değersiz gördükleri içinde yüzüne bakmamaya başlamışlardır. Amcaların vs. çakal olduğu için onları seviyorlardır. Bu ailelerde yaygın bir sorundur. Fazla kafaya takmamanı öneririm. Akrabalarınla konuşma, her zaman zarar görürsün, psikolojin bozulur.

Babam bu durumu çok içine atıyor ve çok üzülüyor geceleri sabahlara kadar uyuyamıyor hep düşünüyor evet babam dediğiniz gibi onlara zamanında çok iyi davranmış.

Geri
Yukarı