Kendini değersiz hissediyor musun?

Ama yaptığımız şeyin hiçbir önemi yok dünyayı kurtarsan 10 yıl sonra unutulursun mesela Atatürk o kadar şey yaptı ama şimdi o kurtardığı insanların çoğu ona hakaret ediyor bence bu dünyadaki değerli olan tek şey düşüncelerimiz ve hayal gücümüz ama malum Türkiye'de onlarda elimizden çekip alınıyor.

Hayatta ne yaparsan yap ne kadar doğru yaşarsan yaşa herkesin onayını alman mümkün değil ki. Bir yol tutup, o yolu sindirdiysen zaten dışarıdaki seslerin hangilerine itibar etmen gerektiğinin de ayırdına varabilirsin. Kendin kabul ediyor ve kendi hesabını verirken kayirma, kollama yapmadan belirlediğin doğru ya da yol ile çelişmediğini düşünüyorsan huzura yaklasabilirsin.

Aksine, gayet değerli hissediyorum. Çevremde, sokakta, sosyal medyada gördüğüm insanlara bakıyorum ve tekrardan halime şükrediyorum.

Tüm olay sevilmekten, popülerlikten ibaret değildir. İlgi göreyim diye yapmaktan hoşlanmadığınız davranışlarda bulunmayın. Ve kendinizi sevin, bu kadar.

Dostum kendini dizilere oyunlara ver kitap oku dışarda seni değersiz hissettiren insanlar ile oturmak yerine kendin ile vakit geçir şahsen anam babam hariç kimse bana bir şey hissetirmiyor

Yeni konular

Geri
Yukarı