Babam yüzünden bilgisayarcıya toplatıyoruz

Bütçe
4500
Her bilgisayarcı böyle parça çalan yalan yanlış işlem yapan insanlar değil. Bazıları işlerini hakkıyla mükemmel yapıyor. Ama bazı bakkallar dükkan iş yapmayınca bilgisayarcıya çeviriyor. Bizim problemimiz burada.

INNO3D GTX 1650S&R5 1600 AF&B450&8 3000 RAM&240 SSD PC istedim babamdan. Kağıda yazdırdı. Yeni tanıdığı bilgisayarcıya verdi(büyük işler yapıyormuş 5 10K tane parça alıyormuş diye bahsediyor babam)
Babam 100K fiyatı da olsa alacağım diyor internetten alışverişe karşı geldiği için.
2.böyle büyük işler yapan bilgisayarcı var mı?
3.bilgisayarcı bize normalden yüksek fiyat çekerse ne gibi bir savunma yapmalıyım ki almasın? Ben işlemci 2'el olduğu konusunda bir şeyler uydurmayı düşünüyorum.
Hocam toptancıdır. Bizimkiler de öyle bir hataya düştü ve adam çok güzel kazık attı.

Bir arkadaşım 2 ay önce onlara göre iyi olan bir pc toplamışlardı.Toplam 3000 TL tutmuştu.Sistemin Özellikleri şöyleydi:
İ3-9900F 9.Nesil
Nvidia Geforce GT 730M
1x8 DDR4 RAM
256 GB SSD
Senin bütçen var sanırım.Arkadaşım da bilgisayarcıdan toplamıştı.Asıl internette fahiş fiyatlara satılıyor.
Kazık yemiş.Dengesiz sistem.Her zamanki gibi 'elinde ne varsa kakalamak' taktiği.
Hocam toptancıdır. Bizimkiler de öyle bir hataya düştü ve adam çok güzel kazık attı.
Gideceğim bugün.Bakalım durumu yazarım.

Şahsen tanıdığım ayda 4 5 tane RTX 2080 veya bazen 2080 Ti 1080 Ti gibi ekran kartlarının olduğu sistemleri rahat olarak görebiliyorum ben.
Böyle yapanlar var bana zaten karının coğunun buradan geldiğini söylüyor.
En büyük sistemini sorduğumda i9 9900K işlemci ve RTX 2080 Ti bir sistem kurduğunu söyledi Türkiye'de 100 k sistem zor ama 50 k sistem olabilir olur diyebilirim.

INNO3D GTX 1650S&R5 1600 AF&B450&8 3000 RAM&240 SSD PC istedim babamdan. Kağıda yazdırdı. Yeni tanıdığı bilgisayarcıya verdi(büyük işler yapıyormuş 5 10K tane parça alıyormuş diye bahsediyor babam)
Babam 100K fiyatı da olsa alacağım diyor internetten alışverişe karşı geldiği için.
2.böyle büyük işler yapan bilgisayarcı var mı?
3.bilgisayarcı bize normalden yüksek fiyat çekerse ne gibi bir savunma yapmalıyım ki almasın? Ben işlemci 2'el olduğu konusunda bir şeyler uydurmayı düşünüyorum.

Vatan'dan alın bence, hem garantili olur hem de onlar montajını yapıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı