Babama dayanamıyorum artık

Biraz sanki abartıyorsun gibi geldi.

Adamın durumu yoktur, alamamıştır. Hiçbir baba evladına yaşadığı sıkıntıları hissettirmek istemez. Alamıyorsa ve hayır diyorsa mutlaka keyfinden değildir emin ol.

İş yeri konusuna gelecek olursak, belki yüz binlik makinelerle uğraşıyordur ama borçla da almış olabilir. Buradan tam olarak ailenin maddi durumunu bilmediğimiz için bir şey söylememiz zor.

Kıyası da her Türk çocuğu yaşar zaten :) Büyüdükçe ve sen kendini ispatladıkça onlar da söylemeyi bırakacaklar. Seni sevmedikleri veya küçük gördükleri için değil, senin de onlardan daha başarılı olman için örnek veriyorlar. Her ne kadar psikolojik olarak doğru olmasa da örnek vermelerinin asıl nedeni bu oluyor genelde.

Ayrıca bu tarz durumları, rahatsız olduğun hususları annenle konuşmayı denedin mi?

Masa almadığı için değil iş yerinde yüz binlerce lirayla işini yürüten adamın evine çok düşük bir miktar para getirmesine, üniversiteye geçince onun masasına ihtiyacım olmadığını anlayamayacak kadar * (belki de cimri) olduğuna ağladım.
İşleri kötü gitmiş olabilir dostum. Bilemezsin.

Çok güzel hayatsa umarım sizin de başınıza gelir. Bu anlattıklarım sadece %5'lik kısmı psikolojik şiddet fiziksel şiddetten daha kötüdür emin olun.
Emin misin? Şu videoyu izle de bakalım hem psikolojik hem fiziksel şiddet ne oluyormuş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Daha geçen gün ezan okunurken orucumu açmadım diye vurdu.

Sizin durumunuz benden daha vahim, burada benimkini normalleştirceğinize kendi durumunuzu çözün.
Küçücük bile olursa olsun bir hata büyükleriyle kıyaslanmamalı. Sizin yaptığınız tam olarak bu.
LGS'de salgına suç atamazsın bu arada. Herkes aynı sınava girdi.

Ben de aynısını düşünüyorum bu arada anlamadınız galiba.

Kendi yaşını hesaplayamayan adama ben de bir şey almazdım.

Yaptığınız ayıp, ben sizin için küçük de olsa bir derdimi paylaştım, sen dalga geçmeye gelmişsin. Yazık cidden...

Masa almadığı için değil iş yerinde yüz binlerce lirayla işini yürüten adamın evine çok düşük bir miktar para getirmesine, üniversiteye geçince onun masasına ihtiyacım olmadığını anlayamayacak kadar * (belki de cimri) olduğuna ağladım.
28 Ocak 2006 doğumluyum 16 olmayabilir, hatalı olabilirim.
Orucumu açmak zorunda olduğum için daha detaylı yazamadım fakat, kendi işlerinde yüz binlerle makine vs. alırken evimize kıyafet bile alamayacak durumda para getirmesi zoruma gidiyor. Çok güzel hayatsa umarım sizin de başınıza gelir. Bu anlattıklarım sadece %5'lik kısmı psikolojik şiddet fiziksel şiddetten daha kötüdür emin olun.
Oklavayı daha tatmamışsın belli, 7/24 hem annenden hem babandan gereksiz psikolojik şiddet yemiyorsun sonuçta. Oklavayla çocuğuna dalan ailenin psikolojik açıdan hiçbir şey yapmadığını mı sanıyorsunuz? Sen boş ver psikolojiyi yaşamaya bak, köşeye at psikolojini ilerde ihtiyacın olmaz. Önemli olan yaşamak, illa ki kurtulacaksın ailenden iyi bir yeri kazanırsan. Masanın olmaması da sorun değil bir aralar 1 metrekarelik küçük bir şeylerin koyulduğu masada çalışıyordum sadece kitap sığıyordu, Allah'tan biraz daha büyüğü abimden kaldı bana verdiler.

" Babam benim için insan olarak hemen hemen hiç mevcut değildi. Yalnız baba dedikleri soyut bir kavramın insan şeklinde görünüşüydü... " Umarım Sabahattin Ali'nin bu cümlesinin gerçekten ne manaya geldiğini hiçbir zaman anlamazsınız. (Alt tarafı biraz kuşak çatışması ve geleneksel ataerkil toplumun "baba" figürünün ağırlığını hissediyorsunuz hepsi bu.)

Geri
Yukarı