Babama pişmanım

Dava boyunca boşanma sonuçlanıncaya kadar tedbir nafakasına hükmedilir. Ayrıca uzaklaştırılan eş diğer eşin rızası olmadan kira sözleşmesini sonlandıramaz ve kirayı ödemek zorundadır. Mahkeme tarafından iştirak nafakası içinde de sayılabilir kira da tıpış tıpış ödemek zorunda. Madem biz ata erkil toplumuz diyorsun (aslında ana erkil toplumduk orası ayrı konu) o zaman kuruş kuruş ödeyeceksin.

Bu nafakayı karşı tarafta isteyebiliyor ve bunun kabul edilmesi 4-5 ay sürmekte. 4-5 içinde ne yapacaklar tam olarak? Ve dediğim gibi bu nafakada maaşın %25'inden fazla istenemez, siz ben paradan bahsetmiyorum desenizde %25 ile yapılacak bir şey yok.

Bu nafakayı karşı tarafta isteyebiliyor ve bunun kabul edilmesi 4-5 ay sürmekte. 4-5 içinde ne yapacaklar tam olarak? Ve dediğim gibi bu nafakada maaşın %25'inden fazla istenemez, siz ben paradan bahsetmiyorum desenizde %25 ile yapılacak bir şey yok.
Tedbir nafakası ön inceleme mahiyetinde ivedi şekilde karar verilir. 4-5 ay sürmüyor. Maksimum 1 ay içinde sonuçlanır ayrıca geçen süreler için de nafakaya hükmedilir.

Tedbir nafakası ön inceleme mahiyetinde ivedi şekilde karar verilir. 4-5 ay sürmüyor. Maksimum 1 ay içinde sonuçlanır ayrıca geçen süreler için de nafakaya hükmedilir.

Karşı taraf bahanelerle bunu uzatabilir, davalar arası kaç gün verileceği bile etkiler bunu yada davadan sonra gelen resmi tatiller bile süreyi ekler ondan Maksimum 1 ay diyemeyiz. Unutmamak gerek tedbir nafakası 1 kiradan daha az.

Karşı taraf bahanelerle bunu uzatabilir, davalar arası kaç gün verileceği bile etkiler bunu yada davadan sonra gelen resmi tatiller bile süreyi ekler ondan Maksimum 1 ay diyemeyiz. Unutmamak gerek tedbir nafakası 1 kiradan daha az.

Mahkeme karar verdiği an geçmişe ve geleceğe yönelik uygulanır kanun yoluna itirazlar sürelere etki etmez. Kira konusunu ise başta açıkladım. Aile konutuna giriyor oturdukları konut.

Boşanana kadar ödeyecek dedim ya anlattım.

Geri
Yukarı