Baburtech güvenilir mi?

Daha fazla  
Elimdeki Laptop'ın anakartını şimdiye kadar yapan olmadı, kime gittiysem yeni anakart takmalısın diyor. Nette küçük bir araştırma yapınca şöyle bir anakart buldum:

Size sorum sizce almaya değer mi yoksa almamalı mıyım, bir de site hakkında bilgisi olan yazabilir mi, daha önce hiç duymadım da.

Elimdeki Laptop'ın anakartını şimdiye kadar yapan olmadı, kime gittiysem yeni anakart takmalısın diyor. Nette küçük bir araştırma yapınca şöyle bir anakart buldum:

Size sorum sizce almaya değer mi yoksa almamalı mıyım, bir de site hakkında bilgisi olan yazabilir mi, daha önce hiç duymadım da.

Güvenilirdir Kızılay şubesinde yakın arkadaşım orada teknik serviste çalışıyor.

5-6 kez alışveriş yaptım tavsiye ederim çok hızlılar parçalar sağlam destekleri çok iyi çok saygılılar.

Bir de bu konudan bağımsız olarak sizce anakart bu fiyata göre alınabilir mi, siz olsaydınız ne yapardınız?

İçini açıp anakartın üreticisi ile model numarasını yazıp ona göre alırım. Atıyorum Lenovo G50 70 modelinin 3 farklı anakartı var. NM-A271, NM-A272, nm-a273. onu alsan ona uyumlu olmaz onu alsan ona. O sebeple içini açmadan almayın.

İçini açıp anakartın üreticisi ile model numarasını yazıp ona göre alırım. Atıyorum Lenovo G50 70 modelinin 3 farklı anakartı var. NM-A271, NM-A272, nm-a273. onu alsan ona uyumlu olmaz onu alsan ona. O sebeple içini açmadan almayın.
Benim şuan kullandığım Z5WAH LA-B162P rev1.0 (i3 4005u ve nvidia 820m), almak istediğim ise A5WAH LA-B991P (i5 5200u ve nvidia 840m)
Sizce anakart laptop'a uyar mı?

Fotoğraflar ise bu şekil:

Benim şuan kullandığım Z5WAH LA-B162P rev1.0 (i3 4005u ve nvidia 820m), almak istediğim ise A5WAH LA-B991P (i5 5200u ve nvidia 840m)
Sizce anakart laptop'a uyar mı?

Bilgisi olan yardım edebilir mi?

Dosya Ekleri

• IMG_20220828_201327.jpg
    IMG_20220828_201327.jpg
    206,8 KB · Görüntüleme: 13
  • la-b991p-1.jpg
    la-b991p-1.jpg
    115,3 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:
Benim şu an kullandığım Z5wah LA-B162p rev1.0 (i3 4005u ve NVIDIA 820M), almak istediğim ise a5wah LA-B991p (i5 5200u ve NVIDIA 840M)
Sizce anakart laptopa uyar mı?

Bilgisi olan yardım edebilir mi?

İşlemci GPU TDP değerleri farklıysa sorun olabilir. Mümkün mertebe tıpatıp aynı modeli alın.

Hocam sonuçta anakart tam uyarsa bir de klavye-ekran bağlantıları tam uyarsa nasıl bir sorun yaratabilir ki?

Adaptörünüzün sınırlarını zorlayabilir, bu sebeple ağır işlerde vs. adaptör aşırı ısınabilir. Zira gücü öteki işlemciye göre ayarlanıyor. Ama şu an baktığıma göre 4005u ile 5200U'nun güç tüketim durumu aynı. Anakart uyum sağlarsa kullanabilirsiniz. Adaptör kaç v ve kaç a çekiyor Max?

Adaptörünüzün sınırlarını zorlayabilir, bu sebeple ağır işlerde vs. adaptör aşırı ısınabilir. Zira gücü öteki işlemciye göre ayarlanıyor. Ama şu an baktığıma göre 4005u ile 5200U'nun güç tüketim durumu aynı. Anakart uyum sağlarsa kullanabilirsiniz. Adaptör kaç v ve kaç a çekiyor Max?
19v 3.42a gösteriyor hocam.

Geri
Yukarı