Çözüldü Bacağıma platin takıldı ne zaman normal yürüyebilirim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hromynet

Centipat
Daha fazla  
2.5 ay önce top oynarken bacağımı kırdım platin takıldı şu anda hiçbir alet olmadan az topallaya topallaya yürüyebiliyorum. Ayağıma çok fazla yük verince çok değişik bir acı oluyor. Dengemi kaybediyorum. Şu an yürüme konusunda çok mu gerideyim diye çok korkuyorum. 2.5 ay sonucu böyle yürümem normal mi yoksa daha nizami bir şekilde yürümem mi gerekir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
2.5 ay önce top oynarken bacağımı kırdım platin takıldı şu anda hiçbir alet olmadan az topallaya topallaya yürüyebiliyorum. Ayağıma çok fazla yük verince çok değişik bir acı oluyor. Dengemi kaybediyorum. Şu an yürüme konusunda çok mu gerideyim diye çok korkuyorum. 2.5 ay sonucu böyle yürümem normal mi yoksa daha nizami bir şekilde yürümem mi gerekir?

Hocam benim bacağımda da platin var öncelikle ne kadar kotu kırdığınıza bağlı ben bayağı parçalanmıştım bacağımı yaklaşık 7 ay sürdü tamamen yürüyebilmem topallaya topallaya yürümeye başlayınca normal yürümem kosabilmem falan birkaç ay sürdü ama dediğim gibi kişiden kişiye değişir kırıktan kırığa değişir ama çok sürmez merak etmeyin dediğim gibi benim bacağım 7 ay kadar alçıda durdu öyle hesap edin yani.
Öncellikle geçmiş olsun. Doktora sorulacak soruları burada sormanızın nedeni nedir?

Söylencek ve verilecek tek yanlış tavsiyede ayağını veya yaralanma sonucu farklı bir uzuvnu kaybedebilir.
Sorulacak sorunun soru olması gerekir, bu burada sorulacak ve cevaplanabilecek bir soru değildir.
Cevaplanacak bir soru degilse moderatörlerin bu konuyu reddetmesi gerekirdi, demek ki cevaplanabilecek bir konu.

Hocam biz ne desek de kesinliği yok maalesef. Hani mesleği bu konuyla ilgili olan birisi belki konuyu görür, ilgilenir ama onunda söyleyeceği eninde sonunda kendi doktorunuza danışmanız olur diye düşünüyorum. Geçmiş olsun bu arada.

Hocam benim bacağımda da platin var öncelikle ne kadar kotu kırdığınıza bağlı ben bayağı parçalanmıştım bacağımı yaklaşık 7 ay sürdü tamamen yürüyebilmem topallaya topallaya yürümeye başlayınca normal yürümem kosabilmem falan birkaç ay sürdü ama dediğim gibi kişiden kişiye değişir kırıktan kırığa değişir ama çok sürmez merak etmeyin dediğim gibi benim bacağım 7 ay kadar alçıda durdu öyle hesap edin yani.

Çözüm
Cevaplanacak bir soru degilse moderatörlerin bu konuyu reddetmesi gerekirdi, demek ki cevaplanabilecek bir konu.
10 saniyeye yürürsün deyip geçelim o zaman. Kimse müneccim değil ki doktorlar bile muayene etmeden net bir şey söyleyemezken biz nasıl cevap verelim?

Yeni konular

Geri
Yukarı