Bacağın alçıda olması dolayısıyla okula gidilmezse sınıfta kalınır mı?

• Konuyu başlatan OnePC
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 32
  • Görüntüleme 366

OnePC

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Türkiye
11. sınıfım. Özürlü devamsızlığım 12 gün. Özürsüz de 8,5 gün. Perşembe günü diz kapağımın üzerine düştüm okulda. Şu an da alçıya aldılar. Pazartesi günü kontrol var. Ama hiçbir şekilde hareket bile ettiremiyorum. Çok ağrıyor. Zaten tuvalete vs giderken de kol değneği kullanıyorum. Ama ben haftaya ne yapacağım bilmiyorum. Eğer az daha gitmezsem sınıfta kalmış oluyorum. Ne yapmalıyım?

Okuldaki hocamla konuştum. Pazartesi gel dedi. Yataktan kalkamıyorum dedim. Olsun gel dedi. Sınıftakiler zaten benimle uğraşıyorlar yaramazlar. Bu halde gidemem. İmkansız. Ama sınıfta da kalamam.

Son düzenleyen: Moderatör:

Sorumluluk başınıza bela bir iş olur, hele ki heyet raporuyla kalırsanız daha da bela. En azından AYT'nin başlangıç seviyesinde kalırsanız toparlamanız daha kolay olur.

Sorumluluk başınıza bela bir iş olur, hele ki heyet raporuyla kalırsanız daha da bela. En azından AYT'nin başlangıç seviyesinde kalırsanız toparlamanız daha kolay olur.
Hiç heyet raporu falanla uğraşmasam da direkt müdür yardımcısıyla görüşsek olur mu ? Mesela ben çok kötüyüm okula gelecek gibi değilim. O bize yardımcı olur mu ? Sınıfta kalmamam için. Sınav zamanlarında zorlansam da sınavlara girer çıkarım.

Hiç heyet raporu falanla uğraşmasam da direkt müdür yardımcısıyla görüşsek olur mu ? Mesela ben çok kötüyüm okula gelecek gibi değilim. O bize yardımcı olur mu ? Sınıfta kalmamam için. Sınav zamanlarında zorlansam da sınavlara girer çıkarım.
Sözlü notunu hesaba katmadınız hocam.

Sözlü notunu hesaba katmadınız hocam.
Hocam artık hocalarla da konuşuruz yani. Anlayışla karşılayacaklarını düşünüyorum. Çünkü hepsi beni acı çekerken gördüler. Ambulansa götürürlerken beni yanımdayı hepsi. Yani 0 vereceklerini sanmam.

Benim için önemli olan Müdür Yardımcısı böyle birşey yapabilir mi yani ?

Hocam artık hocalarla da konuşuruz yani. Anlayışla karşılayacaklarını düşünüyorum. Çünkü hepsi beni acı çekerken gördüler. Ambulansa götürürlerken beni yanımdadyı hepsi. Yani 0 vereceklerini sanmam.

Benim için önemli olan Müdür Yardımcısı böyle bir şey yapabilir mi yani ?
Maalesef olamaz. Heyet raporu alın.

Sorumlu geçersiniz diyorsunuz ama.

Heyet raporunu bana verirler mi ki o da belli değil.
Verirler hocam, ama 30 günü geçince alın.

Ben onu ilk seçenek olan sınıf tekrarı için söyledim.

Bir daha hiç okula gitmeyeceğim ama değil mi ? Pazartesi günü hastaneye gideceğiz de o zaman alabilirim.
Bir daha değil bu sene için. Eğer sınıf tekrarı yaparsanız bir sonraki sene müdür yardımcısına gidip açık öğretim için başvuruda bulunabilirsiniz.

Çünkü açık öğretim daha kötü olaylar için; Anne ve baba ölümü maddi geçim sıkıntısı kanser vb. rahatsızlıklar için onay verir.

Yeni konular

Geri
Yukarı