Back-End öğrenirken veritabanı öğrenmeye ne zaman başlanmalı?

TheDexuS

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle herkese iyi geceler. Back-End öğrenirken veri tabanı öğrenmeye ne zaman başlamalıyım, firebase SQL MongoDB gibi? Var mıdır bana öneriniz?

Başlangıç için bir tane NoSQL (Mongo olabilir) bir tane de SQL (Postgre olabilir) öğrenmeni tavsiye ederim. Bundan sonrası için ise zaten projenin ihtiyaçlarına göre devam etmen gerekecek.

Başlangıç için bir tane NoSQL (Mongo olabilir) bir tane de SQL (Postgre olabilir) öğrenmeni tavsiye ederim. Bundan sonrası için ise zaten projenin ihtiyaçlarına göre devam etmen gerekecek.
yani hocam demek istediğim program dillerini öğrenirken araya mı sıkıştırayım yoksa dilleri öğrendikten sonra mı?

yani hocam demek istediğim program dillerini öğrenirken araya mı sıkıştırayım yoksa dilleri öğrendikten sonra mı?
Araya sıkıştır, başlangıçta temel düzeyde CRUD işlemleri yapıcaksın zaten. Karmaşık Join sorguları felan ileride. Zaten backend başladığında, üyelik sistemleri vs kayıt altına alırken veritabanı kullanman gerekiyor.

Araya sıkıştır, başlangıçta temel düzeyde CRUD işlemleri yapıcaksın zaten. Karmaşık Join sorguları felan ileride. Zaten backend başladığında, üyelik sistemleri vs kayıt altına alırken veritabanı kullanman gerekiyor.
yani hocam örnek veriyorum nodejs öğrenirken bir yandan da MySQL mi öğreneyim o mantıkda mı ilerleyeyim.

yani hocam örnek veriyorum nodejs öğrenirken bir yandan da MySQL mi öğreneyim o mantıkda mı ilerleyeyim.
Tabi ki, örneğin nodejs öğreniyorsunuz, express js ile bir backend oluşturuyorsunuz.

/register Bağlantısına istek gönderip email ve şifre aldığınızda, verileri mysql veya herhangi bir veritabanına kaydetmelisiniz.

En temelde CRUD işlemleri dediğimiz,
Create
Read
Update
Delete

İşlemlerini kullanaksınız.

Kısa cevap: Evet hem nodejs hem mysql öğrenin.

DB falan temel seviyede 2 günde öğrenilecek şey. İnsanlar neden her şeyi bu kadar planlamaya çalışıyor anlamıyorum. Bir yerde öğrende nerede öğrenirsen öğren.

Geri
Yukarı