Bad sector bulunan diske ne yapılmalı?

Benim HDD'de vasat durumda, 1-2 tane bad sector var ama reallocated sector aşırı. Sizin disk bad sector dolu, elden bir şey gelmez gibi. HDD Regenerator ile bad sector'leri kapatın.
Ben kapatmayı önermiyorum. Kapata kapata 1 TB'dan geriye 300 GB ya kalır ya kalmaz. Garantiye gönderilmeli ya da yenisi alınmalı bunun.

En iyisi bunu da denemek. Tahmininizce kaç saat sürer bunun işlemi?
Bilmiyorum, diske bağlı. Ama bence çok uzun sürmez, sonuçta tarama falan değil, bad sector bulup kapatacak. Bad sector'leri HDTune ile bulup bir kenara not edin, HDD Regenerator ile sektörleri aramasını beklemeden istediğiniz yerden taramayı başlatın.

Bilmiyorum, diske bağlı. Ama bence çok uzun sürmez, sonuçta tarama falan değil, bad sector bulup kapatacak. Bad Sector'leri HD Tune ile bulup bir kenara not edin, HDD Regenerator ile sektörleri aramasını beklemeden istediğiniz yerden taramayı başlatın.

HD Tune ile tarama yapınca mavi ekran hatası alıyorum.

HDD Regenerator'u boşuna denemeyin. Çok kapatmak istiyorsanız chkdsk /f /r komutunu deneyebilirsiniz. O sektörleri kapatmak genelde mavi ekran sorununu düzeltmiyor.

HDD Regenerator'u boşuna denemeyin. Çok kapatmak istiyorsanız chkdsk /f /r komutunu deneyebilirsiniz. O sektörleri kapatmak genelde mavi ekran sorununu düzeltmiyor.
Abi?

Dosya Ekleri

• 1610222414559.png
    1610222414559.png
    28,1 KB · Görüntüleme: 37
Y yazıp sistemi yeniden başlatın. Sistem yeniden başlayınca disk kontrol ekranı gelecektir herhangi bir tuşa basmayın işleme başlayacaktır.

Windows'un neden eski sürümünü kurdunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı