Bad Sector format ile düzelir mi?

Sanırsam benim cahilliğimden yanlış anlattığım bir kısım olmuş, kusura bakmayın. Bad Sector olmayabilir benim demeye çalıştığım şey, HDD Sentinel'de bilmem kaç bozuk sektör oluşmuş diyordu. Bozuk sektörü Bad Sector olarak düşündüm belki yanlış düşünmüşümdür.

Sanırsam benim cahilliğimden yanlış anlattığım bir kısım olmuş, kusura bakmayın. Bad Sector olmayabilir benim demeye çalıştığım şey, HDD Sentinel'de bilmem kaç bozuk sektör oluşmuş diyordu. Bozuk sektörü Bad Sector olarak düşündüm belki yanlış düşünmüşümdür.
HD Tune ile hızlı taramayı kapatıp hata taraması yapın .

Yaklaşık 1 yıl oluyor, kalitesiz olduğunu düşünmüyorum Toshiba marka HDD. Her ne kadar ömrü azaldıysa bile 40 günlük ömrü kalan bir HDD zaten aşırı yavaşlamaya vesaire başlamaz mıydı?
Hocam 1 yıl olduğuna emin misiniz? Bende de Toshiba P300 HDD var 500 GB versiyonu. Aradan 4 yıl geçti hatta 5. yılını dolduruyor iken hiç hata yok ve sağlık ise %100.

Hocam 1 yıl olduğuna emin misiniz? Bende de Toshiba P300 HDD var 500 GB versiyonu. Aradan 4 yıl geçti hatta 5. yılını dolduruyor iken hiç hata yok ve sağlık ise %100.
1611176312989.png

Format ile geçer mi dediğim şey buydu, çünkü HDD bayağı dolu şu anda.

O tarz bir şey yaparlar mı? Sonuçta kullanmamla alakalı bir şey, kullanıcı hatası demezler mi?
HDD'de oluşan bad sector sizin suçunuz değil, üretim hatası olabilir. Demezler, diyemezler. Derse de Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurursunuz fakat gerekeceğini sanmıyorum THH'ye.

Geri
Yukarı