Bad Sectorlu HDD Kullanılır mı?

Sert kapatmaktan kastı galiba kapağı görünmeyecek derecede sert şekilde çarpmak. :D Siz o laptopa bir daha HDD almayın SSD alın. :D SSD bile dayanamaz buna. :D Disk de Hitachi aslında bayağı kaliteli bir markadır. Aslında laptop HP olsaydı çok sorun yaşatmazdı. Neden derseniz kafa kilitleme sistemi sayesinde diskleri çok sert darbelerden koruyabiliyor. Benim eski laptop kapalıyken 2 defa 1.5 metreden düştü. Öncesinde de masadan düşürmüştüm hatta VINN'ı bükmüştüm o düşürmeyle. :D

Laptopun LCD veri kablosu bozulmuştu en son. Değişim sonrası düzelmeyince HDD'yi alıp laptopu bıraktım disk hala sorunsuz. Bu da şans işte. Diskin kullanım istatiklerinde 18000 saate yakın bir çalışma süresi var. Hatta IDM için geçici konum girdisi yarattım indirme yaparken 1TB diskimin değil de bunun ömrünü azaltıyorum. :)

TOSHIBA MQ01ABD032 Bu arada disk bu. :D
Aslında ilk sert darbesi değil bu laptopun ama işte bu zamana kadar sabretmiş. Son darbe içine işlemiş belli ki. Bu da stresten kanser etmiş zavallıyı benim anladığım bu. [emoji2] Sinirleniyorlar sonra laptopa şekil yapınca cihaz kendini kitliyor içine kapanıyor. [emoji2]

Diski apartmanın üst katından aşağı falan mı attınız nasıl oluştu bu kadar bad sector. :D o diskteki Windows'a acıdım. :D sorunuza dönecek olursak o diskten kurtulun. Onla Windows kullanılmaz. Hem mavi ekrana hem de takılmalara sebep olur. Ek olarak o kadar bad sector kısa süre içerisinde tüm diski kaplar.

Bende 1056 tane bad sector var benimki uzay ge misinden dünyaya falan çakıldı herhalde :D
Bende 1056 tane bad sector var benimki uzay ge misinden dünyaya falan çakıldı herhalde :D

Bir de hiçbir şekilde düşürmedim 3 yıldır kullanıyorum hiç çarpmadım nasıl oluyor virüste yok birisi cevap versin.

Geri
Yukarı