Harddiskten bad sectorlu kısmı ayırma

fatih1520

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Yaklaşık 1 ay önce bilgisayarım windows 8.1 e güncellenirken bozuldu. İlk başlarda nedenini anlamadım. Ama daha sonra flash diske bootable windows yükleyip sisteme girip bad sector tarattım. Ve sonuç HDD bin en başlarında 15-20 GB ilk bir alan bad sectora kurban gitmişti.

Şimdi sizlere sorum bu bad sectorlu kısımları HDD den ayırmak mümkün mü? 1 TB lik harddiskin 100 GB sını kaybetmeye bile razıyım.

Bu arada bilgisayar işletim sistemi kurulurken bozulduğu için açılmıyor. Ayırma işlemini windows üzerinden değil başlangıç üzerinden yapmam lazım.

Hdd : 1 TB Seagate Samsung 5400rpm

Bu forumda sorunuma çözüm bulacağıma inanıyorum şimdiden yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka bir bilgisayara taşınabilir disk olarak bağla. Sonra MiniTool Partition Wizard kur ve HDD (sürücü harfi atamadan) sil. Sonra baştan 20 GB'lik bölüm oluştur. Sonra onu 'Disk Yönetimi'nden sürcü harfini sil. Ve gerisini istediğin gibi ayarla. Ben öyle kullanıyorum. 300 GB diskim var sadece 260 GB'sini kullanabiliyorum. Diskin başlarında bad sector oluşmuş.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı