Bad sectorlü diskimi nasıl kurtarabilirim?

O zaman yeni diskin ile bad sector içeren diskini tak ama bad sector içeren diskin sadece güç kablosunu tak yani güç kaynağından gelen kabloyu tak. Bilgisayar çalıştıktan ve masaüstü yüklendikten sonra bad sector içeren diskin SATA kablosunuda tak yani anakart ile disk arasında olan kabloyu tak. Bir böyle dene bakalım.

Denedim C den başka hiç bir kısım gelmedi . Diske kulağımı verdim çalışıyor ama 3 saniyede bir tık , tık , tık yapıyor.
Bu işi parayla özel olarak yapanlar var 1 haftada tüm dosyalarınızı veriyorlar. Sizin yapabileceğiniz, anakarta dahil ederek bakmaktan ziyade kontrol kartı değişebilir ama deneyim gerektirir.

Tanımadığınız birine götürmeyin bakayım derken daha da beter edebilir. HDD ler sıkıntılı parçalardır.

Bu konuda MyDisk firmasını önerdiler .Güvenip güvenmemek arasında kaldım.
Bad sectorlu diskinizi, sisteminiz açıkken sisteme dahil edin. Muhtemelen yine donma takılma kasma yapacaktır ama en azından sistem açık olacagindan belki müdahale etme şansı tanır. Gerçi bu denli arizali HDD ler zar zor 3-5 dosya kurtarmaya musade ediyor dönüyor dönüyor en nihayetinde rahat bırak artık beni, benim miadim doldu diyor.

Öyle yaptım hiçbir belirti yok :(

Hiçbir belirti yok derken, HDD yi hiç mi görmedi içine girmeye müsade mi etmedi?

Evet taktım bilgisayarıma çift tıkladım hicbir şey yok . Bilgisayarıma sağ tıklayıp yönet yazısına tıkladım orada da ssd diskimin yanında hiçbirşey yok

Bilgisayarımda yoksa yönete tıklayarak disk yönetimini seçin ve harf atanmamışsa, harf atayın. Kurtarabildiğiniz bilgiyi kurtarın yoksa diske hiçbir şekilde erişim sağlayamazsınız. Reallocated Sector Count hataları Bad Sector'leri temsilen mekanik disklerde oluşan bir hata türüdür. Kendinize bir an önce yeni bir disk alıp, olası çökmelere karşı hazırlıklı olun.

HDD yi taktıktan sonra Aygıt Yöneticisinde, Donanım Değişiklilerini Tara (Monitör ve Büyüteç Simgesi) tıklayıp tekrar bakın.
Hdd bios da görünüyor mu?

Bilgisayarımda yoksa yönete tıklayarak disk yönetimini seçin ve harf atanmamışsa, harf atayın. Kurtarabildiğiniz bilgiyi kurtarın yoksa diske hiçbir şekilde erişim sağlayamazsınız. Reallocated Sector Count hataları Bad Sector'leri temsilen mekanik disklerde oluşan bir hata türüdür. Kendinize bir an önce yeni bir disk alıp, olası çökmelere karşı hazırlıklı olun.

HDD yi taktıktan sonra Aygıt Yöneticisinde, Donanım Değişiklilerini Tara (Monitör ve Büyüteç Simgesi) tıklayıp tekrar bakın.
Hdd bios da görünüyor mu?

Uzun uğraşlar sonucu aşağıda ki gibi Disk 1 geldi yalnız sağ tıklayıp diski başlat dediğimde Döngüsel Artıklık Denetimi hatası alıyorum 😔

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    71 KB · Görüntüleme: 33

Diske hiçbir şekilde ulaşamıyorum 😞

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı