Bad Sector'lü HDD kullanılır mı?

Anıl Gemici

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Sistemimde 128 GB SSD var ve yetmediği için arkadaşımdan 1 TB HDD aldım. Bana içinde 10 15 tane bad sector olduğunu ve sağlığının düşük olduğunu söyledi. Ne kadar düşük olduğunu o da bilmiyor. Başka bir arkadaşım da sağlığı düşükse bad Sector'un düzelmeyecegini söyledi. Alsam mı bilemedim. HDD alsam düzeltebilir miyim, götürür mü beni?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Sistemimde 128 GB SSD var ve yetmediği için arkadaşımdan 1 TB HDD aldım. Bana içinde 10 15 tane bad sector olduğunu ve sağlığının düşük olduğunu söyledi. Ne kadar düşük olduğunu o da bilmiyor. Başka bir arkadaşım da sağlığı düşükse bad Sector'un düzelmeyecegini söyledi. Alsam mı bilemedim. HDD alsam düzeltebilir miyim, götürür mü beni?

Oyun oynayacaksınız sakın almayın. Sağlığı çok düşükse oyun HDD de olmasa bile aşırı drop giriyor.

Sağlığı yüksek olsa da bad sector düzeltilemez. En fazla bad sectorlu kısmı devre dışı birakabilirsiniz. Önemli verilerinizi yedekleyip geçici olarak kullanabilirsiniz. HDsentintel sonucunu paylaşabilir misiniz?

Sorun yapar kullanma derim illa kullanacağım dersen programlarla bad sector kısımlarını iptal et ama bence hiç uğraşma at çöpe hurdacıya ver geçsin.

Kullanmayın hocam yukardaki arkadaşlar bahsetmiş zaten ama onların içinde çok güçlü mıknatıslar oluyor onları alın öyle çöpe atın bence.

Oyun oynayacaksınız sakın almayın. Sağlığı çok düşükse oyun HDD de olmasa bile aşırı drop giriyor.
Arkadaş oyunlarda donduğunu söyledi zaten başka bir arkadaşım bad sector düzelirse kasma olmaz dedi

Veya diski süs yapın arkadaşımdan 15 bad sectorlü disk kazığı yedim diye.
Parayla almadım dostum

Sağlığı yüksek olsa da bad sector düzeltilemez. En fazla bad sectorlu kısmı devre dışı birakabilirsiniz. Önemli verilerinizi yedekleyip geçici olarak kullanabilirsiniz. HDsentintel sonucunu paylaşabilir misiniz?
Bad sectorun düzeltilmediğini bende biliyorum fakat başka bir arkadaşım kendi hardiskinde baya bı bad sector olduğunu ve birazı da olsa düzeltigini söyledi bildiğim kadarıyla yayılması önleniyor srnm sadece

Peki o zaman arkadaşlar hiç al mıyim o zaman şu an elimde değil hard disk ben başka bir ildeyim yarın alacaktim hard diski

Teşekkürler herkese 😇

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı