BAD SYSTEM CONFIG INFO Mavi Ekran Hatası

zzaf

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Osmaniye
Daha fazla  
Meslek
Elektronik Teknolojileri
Arkadaşlar bilgisayarıma Office 2013 yüklerken birden elektrik gitti. Elektrik geldi bilgisayarı açtığımda Mavi Ekran; BAD SYSTEM CONFIG İNFO hatası çıktı. Bilgisayarımı bir çok kez yeniden başlattım, başlangıç onarmayı denedim, sistem geri yüklemeyi denedim başarısız oldu dedi, güvenli modda çalıştırdım gene aynı mavi ekran hatasını aldım.
Not: Güncelleme yapmıyordum elektrik gittiğinde ve Windows 10 Pro kullanıyorum.

@Murat5038 @THE_MILLER @Recep Baltaş

Videodaki adımları birebir yaptım iki defa ama ' Tarama başarılı bir şekilde tammlandı sıfır windows yükleyicisi bulundu' dedi. Format atmadan evvel bilgisayarı sıfırlamayı deneyeyim?

O da olur. Sistemi USB'den başlatıp yapabilmen gerek.
Onu da yaptım sistemim ile uyumlu Windows 10 pro x64 iso dosyasını usb'ye boot ettim ve boot ettiğim işletim sistemi üzerinden sıfırlamaya çalıştım iki defa. İkisinde de "bilgisayar sıfırlanamadı hatalarla karşılaştı" şeklinde birşey yazdı. Bende format attım ama C'yi biçimlendirmeden direkt C'nin üstüne atınca Windows.old dosyasını oluşturdu. Verilerimi silmeden kurtarmış oldum, artık yarın her şeyi silip temiz bir format atarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz uzun olucak ama yardıma ihtiyacım var ben az önce Virüs Programı yükledim (bi hata yapıp korsan yükledim) Dosyayı açtım Yükleme yaparken Bilgisayar dondu bende güç düğmesine basılı tutup Kapattım tekrar açtığımda Windows onarım modunda açılmaya çalıştı ama hata verdi bende Yeniden Başlat dedim açıldıktan sonra bana birkaç seçenek sundu 7. Seçeneği seçtim bilgisayar yeniden başladı ama bu seferde Mavi Ekran Hatası verip Bad System Config Info hatası verdi sürekli kendi kendine yeniden başlıyor ben ne yapmalıyım yardım eder misin Format atmak gerekiyor nasıl format atarım çünkü BIOS a bile girmiyor (Normalde Del tuşuna basınca girer) ne yapmam gerek lütfen yardım pek anlamıyorum

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı