BAD_POOL_CALLER mavi ekran hatası

dolujubude

Centipat
Daha fazla  
2 gün önce de konu oluşturmuştum aynı sebebten ama 1 günlüğüne çözülmüştü sorun. Bilgisayar açılıyordu bir anda hiç açamaz oldum mavi ekran minidump dosyalarını atmak isterdim ama bilgisayar hiç açılmıyor. DVD'den Windows kurulumu yapmaya çalıştım fakat kuruluma gelmeden mavi ekran aldım.

Mavi ekran hatalarında şunlar yazıyordu:
  • KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE
  • KERNEL_MODE_HEAP_CORRUPTION.
  • BAD_POOL_CALLER.
  • PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
  • IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Son düzenleyen: Moderatör:
2 gün önce de konu oluşturmuştum aynı sebebten ama 1 günlüğüne çözülmüştü sorun. Bilgisayar açılıyordu bir anda hiç açamaz oldum mavi ekran minidump dosyalarını atmak isterdim ama bilgisayar hiç açılmıyor. DVD'den Windows kurulumu yapmaya çalıştım fakat kuruluma gelmeden mavi ekran aldım.

• BAD_POOL_CALLER.
  • IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

RAM veya hard diskinizde problem olabilir.

• BAD_POOL_CALLER.
  • IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Bu arada bu sorunu yaşamadan önce driver kurdunuz mu? Yanlış driver kurduysanızda bu sorunu alabilirsiniz.

RAM veya hard diskinizde problem olabilir.

Bu arada bu sorunu yaşamadan önce driver kurdunuz mu? Yanlış driver kurduysanızda bu sorunu alabilirsiniz.

Kusura bakmayın mesajınızı görmemişim.

Bilgisayar şans eseri açıldı ve Aygıt Yöneticisi'nden gizli aygıtları göster seçeneğini açıp kullanılmayan (saydam olan) tüm sürücüleri sildim ve format attım bilgisayara, yeniden sorun çıkartmasın diye.

Kusura bakmayın mesajınızı görmemişim.

Bilgisayar şans eseri açıldı ve Aygıt Yöneticisi'nden gizli aygıtları göster seçeneğini açıp kullanılmayan (saydam olan) tüm sürücüleri sildim ve format attım bilgisayara, yeniden sorun çıkartmasın diye.

Hala sıkıntı devam ediyor mu?

Hala sıkıntı devam ediyor mu?

O sorun çözüldü ama belalar beni bırakmıyor.

Sorun çıkmasın diye format attım ama bu sefer de internet gidiyordu (sadece bilgisayarda) internetten biraz araştırdım bu sorunuda. Microsoft'un sitesinde ağı sıfırlamam (sürücüyü silip yeniden yükleyecek) gerektiği yazıyordu bende siteye güvenip denedim ağı sıfırladım ama ağ sıfırlandığında 5 dk içerisinde Windows oturumunuz kapatılacak hatası aldım ama daha önceden de aldığımdan sorun olmaz diye düşündüm sürücüyü silip yeniden yüklediğinde
Driver durdurma kodlu mavi ekran aldım bir önceki sorun gibi hiç açılmıyor bilgisayar şu an da güvenli modda açmaya çalışıyorum.

O sorun çözüldü ama belalar beni bırakmıyor.

Sorun çıkmasın diye format attım ama bu sefer de internet gidiyordu (sadece bilgisayarda) internetten biraz araştırdım bu sorunuda. Microsoft'un sitesinde ağı sıfırlamam (sürücüyü silip yeniden yükleyecek) gerektiği yazıyordu bende siteye güvenip denedim ağı sıfırladım ama ağ sıfırlandığında 5 dk içerisinde Windows oturumunuz kapatılacak hatası aldım ama daha önceden de aldığımdan sorun olmaz diye düşündüm sürücüyü silip yeniden yüklediğinde.
Driver durdurma kodlu mavi ekran aldım bir önceki sorun gibi hiç açılmıyor bilgisayar şu an da güvenli modda açmaya çalışıyorum.

Yapabiliyorsanı temiz bir format atıp tekrardan uygun sürücüleri kurmayı deneyin.

Geri
Yukarı