BAD_POOL_HEADHER, CRITICAL_PROCESS_DIED Mavi Ekran Sorunu

darkfreez

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle iyi sosyaller;
Bu hafta yeni bir sistem topladım sistemde:
  • -MSİ Gaming M7 anakart
  • -İ7 6700k işlemci
  • -Gskill Ripjaw 8Gbx2 3200Mhz DDR4 RAM
  • -MSİ GTX 1070 Gaming X
  • -Samsung 750 Evo 250Gb
  • -Hitachi 2Tb HDD
  • -Cooler Master 212x soğutucu
  • -Cooler master G650M PSU
  • -Cooler Master Silencio Pure 650 kasa
  • -Asus PCE-N15 Wireless
  • -Windows 10 x64 Pro
Bilgisayarda kullanım esnasında zorlamaya bağlı olmaksızın bazen oyunda bazen masa üstünde dururken Windows mavi ekran veriyor (bad_pool_headher, Critical_process_died) gibi hatalar alıyorum ve bilgisayar kendini yeniden başlatıyor, hatta bazen açılırken üst üste bu hataları veriyor ve açılmıyor, kapayıp birkaç saniye bekleyip tekrar açıyorum düzgün çalışıyor. Tüm sürücüleri kendi sitelerinden son sürüm indirdim, BİOS güncellemeleri dahil hepsini yaptım. Sorunun kaynağı ve çözümü nedir? Teşekkürler.
@Recep Baltaş @Mikail Fidan @Ali Güngör

Son düzenleyen: Moderatör:
Memtest86'yı yaptım 42 dakika sürdü sonuç ta şu yazı çıktı **Pass complete, no errors, press Esc to exit**
anladığım kadarıyla RAM testinde sorun çıkmadı. Tekrar mesaj yazmamak adına bunu düzenliyorum RAM testini yaparken XPM kapalıydı (dün kapamıştım) birde XPM açarak test edeyim dedim sonuç: %2 civarında program duruyor (saniye sayacı da dahil herşey duruyor) birkaç defa denedim sonuç hep aynı ayrıca XMP açıkken artık bilgisayarım açılmıyor direkt olarak Windows kurtarma ekranı geliyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı