BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO Hatası Windows 8

Daha fazla  
Sabah bilgisayarımı açtıgımda bu hata ile karşılaştım. Hatadan önce windows logosu çıkıyor daha sonra bilgisayarı yeniden başlatıyor. Format atmayı denedim ancak ondada yükleme ekranı yerine aynı hatayı alıyorum. Bilgisayarım şükür hiç tamirci yüzü görmedi hep kendim yaptım ancak bu hata ile ilk defa karşılaşıyorum bunu nasıl düzelteceğim hakkında bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. :( Kendisini bir bakkala emanet etmek istemiyorum :) Cevaplar için şimdiden teşekkürler ... :)

Son düzenleme:
Bad System Config InfoHatasının Sebebleri
  1. 0x00000074 hatası sorun bir veya daha fazlası bilgisayarınızda yüklü rasgele erişim belleği (RAM) modülleri bozuksa veyaRAMyapılandırması uyumlu değilse oluşabilir.
  2. Registryyanikayıt defterindebozulma varsa bu hatayı alabilirsiniz.
Bu hatayı aldığınızda aşağıdaki seçenekleri deneyebilirsiniz:
  • BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO Hatası almaya başladığınız tarihten önce yüklediğiniz bir yazılım varsa kaldırın.Antivirüs, oyungibi. Bilgisayarı yeniden başlatın ve BAD_SYSTEM_CONFIG_INFOhatası alıyormusunuz kontrol edin.
  • Bilgisayar açılışında sürekli F8tuşuna basarak açılış menüsünü yakalayın buradan "last known good configuration" "Geçerli olan en son iyi yapılandırma" 'yı seçin. Bilgisayarı açın ve yeniden başlatarak BAD_SYSTEM_CONFIG_INFOhatası alıyormusunuz kontrol edin.
  • Bilgisayar açılışında sürekli F8tuşuna basarak güvenli modda açmaya çalışın,BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO hatası yeni oluşmaya başlayan bir hataysaSistem Geri yüklemeden hatayı almaya başladığınız tarihten önceki bir zamana çevirin.
  • Msconfigile değişiklik yaptıysanız bu değişiklikleri geri alın.
  • BaşlattanTüm programlar > Donatılar > Komut isteminegelin.Sağ tuşla tıklayın veYönetici olarak çalıştır'ı seçin
Komut isteminde sırası ile aşağıdaki komutları yazın ve enter'a basın.
bcdedit/deletevalue {default} numproc
bcdedit/deletevalue {default} truncatememory
Yukarıdakilerden hiç biri işe yaramaz ise o zaman sistem geri yükleme veya sistem onarma işlemi yapın. Hata hala devam ediyorsa sorunRAMveyaSabitdiskteki fiziksel bir sorundan kaynaklanıyor olabilir. Donanımsal bir sorunla karşı karşıyasınız demektir ve donanımı değiştirmeniz gerekebilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı