Badana-Boya sağlığa ne kadar zararlıdır?

enes.wtp

Gigapat
Daha fazla  
Meslek
Mahalle Bilgisayarcısı
Evimiz tadilata girdi, tadilata girmişken de "boyansın" dendi. Ben, yeni boyanmış odada uyuyacağım. Kokulara karşı fazla hassasım, şimdi bile inceden inceden gelen boya kokusu beni boğuyor resmen. Sağlığımı etkiler mi? Yeni teknoloji boyalar, bakanlık onaylı vs. boya statüsü var mı?

Kuruyan bir malzeme ve kururken bazı maddeler uçup odadaki havaya karışıyor, sen de mecbur bu havayı teneffüs ediyorsun. Sağlığını ciddi etkileyeceğini düşünmüyorum ancak o odada uyumazsan daha doğru olur.

Evimiz tadilata girdi, tadilata girmişken de "boyansın" dendi. Ben, yeni boyanmış oda da uyuyacağım. Kokulara karşı fazla hassasım, şimdi bile inceden inceden gelen boya kokusu beni boğuyor resmen. Sağlığımı etkiler mi? Yeni teknoloji boyalar, bakanlık onaylı vs. boya statüsü var mı?

Uyuyacaksan bir maske tak en azından biraz daha steril olabilir.

2 gün kapı ve camları açık bırakınca koku gidiyor.
Adam uyuyacağım diyor. Bünyeniz zayıf ise boya kokusunda ki kimyasallardan etkilenebilirsiniz. Ayrıca su ile inceltilen boyalar diğerlerine göre daha sağlıklıdır. Fakat sentetik boyalar ve tinerler havada ki oksijen oranını azaltacağından problem yaratabilir

Adam uyuyacağım diyor. Bünyeniz zayıf ise boya kokusunda ki kimyasallardan etkilenebilirsiniz. Ayrıca su ile inceltilen boyalar diğerlerine göre daha sağlıklıdır. Fakat sentetik boyalar ve tinerler havada ki oksijen oranını azaltacağından problem yaratabilir
@enes.wtp bir geceliğine arkadaş veya akrabalarınızda kalabilirseniz 2. gece kokunun rahatsız edeceğini düşünmüyorum. Camı ve kapısı açık odanın kokusunun gitmesi için 1 gece 2 gün yeterli oluyor.

Geri
Yukarı