Badlion Client 3.0 ile Windows 7/8/8.1 desteği kesiliyor

yusuf6554

Megapat
Makaleler
65
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 Tomahawk MAX
ADATA XPG Spectrix D60G 2x 8 GB DDR4 3000MHz CL16
MSI GTX 1660 Super Gaming X
Cooler Master ML240L V2
Kingston A2000 1 TB SSD
SanDisk Ultra 3D 500 GB SSD
Kingston UV400 240 GB SSD
Samsung 850 EVO 120 GB SSD (Harici)
Corsair 275R Airflow White
Cooler Master MWE 700W 80+
Windows 11 Pro 24H2 64 Bit (x64)
Windows 11 Enterprise (Windows To Go) 24H2 64 Bit (x64)
Monitör 1: AOC 24G2SPU
Monitör 2: AOC C24G1
Merhaba arkadaşlar. Benim gibi Badlion Client ile Hypixel gibi sunucularda Minecraft oynamayı çok seven fakat hala Windows 7/8/8.1 kullanan oyuncular için kötü bir haberim var. Bu sene sonunda çıkacak olan Badlion Client 3.0 sürümüyle birlikte maalesef Windows 7/8/8.1 desteği tamamen kesiliyor. Badlion Client 3.0, sadece Windows 10 desteği sunacak.

25 Ağustos 2020'de Badlion Client 2.x ailesinin son sürümü olan 2.17 çıktı, bir sonraki güncelleme 3.0 olacak ve sadece Windows 10 desteği sunacak.

O yüzden hala Windows 7/8/8.1 kullanıyorsanız ve Badlion Client ile Minecraft oynuyorsanız bir an önce Windows 10'a yükseltin derim.

Yaptığı saçma denilebilir, sonuçta bu kadar oyuncusu varken neden böyle bir karar alıyorlar, tamam entegre etmek belki zor olabilir, ama parasını da alıyor.
Windows 10'a hala ücretsiz olarak yükseltilebiliyor, her ne kadar Microsoft satın almamız gerektiğini söylese de. Eğer orijinal Windows 7/8/8.1 yüklüyse Media Creation Tool ile Windows 10'a yükseltmek mümkün. Üstelik etkinleştirme de otomatik olarak yapılıyor.

Biliyorum güzel dostum fakat Windows 10 eski sistemler için pek uygun değil.
Yapacak bir şey yok. Sistemin eski de olsa artık Windows 10 yoksa Badlion Client da yok. Windows 10'a yükseltmekten başka çare yok yani anlayacağın. SSD olmadan düzgün çalışmıyor ama ne yapalım. Mecbur birçok insan HDD ile Windows 10 kullanmak zorunda kalacak yani.

İlk güncelleme: Badlion Client 3.0 kapalı betası resmi olarak duyuruldu. 30 Ekim'de BLC 3.0'ın ilk kapalı beta testleri başlıyor. Şu an için BLC 3.0 sadece ücretli erken test programına dahil olanlara yayınlanacak lakin ilerleyen zamanlarda herkes için yayınlanacağını düşünüyorum. Bu sene olmasa bile önümüzdeki senenin başlarında BLC 3.0'ın resmi olarak yayınlanmasını bekliyorum. İşte o zaman Windows 7/8/8.1 ile artık hiçbir şekilde Badlion Client kullanılamayacak ve buna bağlı olarak da Badlion Anti-Cheat kullanan hiçbir sunucuya Windows 7/8/8.1 üzerinden giriş yapılamayacak.

Ek olarak 32 Bit işletim sistemi desteği de kesiliyor. Eski sistem kullananları rahatsız edebilir zira bazı eski sistemler Windows 7 64 Bit çalıştırabilirken Windows 10 64 Bit çalıştıramıyor, sadece 32 Bit Windows 10 çalıştırabiliyor. (64 Bit destekli Pentium 4 işlemciler maalesef bu sınıfa girmektedir).

Yani Badlion Client 3.0, sadece Windows 10 64 Bit destekleyecek. Fakat Linux kullanıcıları için çok güzel bir haberim var, Badlion Client 3.0 ile birlikte Badlion Client'a ilk defa Linux desteği geliyor. Sonunda Linux ve GNU gönüllüleri de Badlion Client kullanabilecek.

Son düzenleme:
Bilgisayarım 50fps anca alıyor çok iyi bakıyorum ama baya eski ve yavaş artık hypixel oynayamayacağım :(

Bilgisayarım 50FPS anca alıyor çok iyi bakıyorum ama bayağı eski ve yavaş artık Hypixel oynayamayacağım :(

Lunar lunar gibi Launcher her zaman indirebilirsiniz. Ancak sadece bir hafta önce Minecraft satın aldım ve lunar Microsoft hesabını desteklemiyor, bu yüzden sadece diğer Launcher'ler gibi iyi olmayan labymod kullanıyorum (benim için)

Lunar lunar gibi Launcher her zaman indirebilirsiniz. Ancak sadece bir hafta önce Minecraft satın aldım ve lunar Microsoft hesabını desteklemiyor, bu yüzden sadece diğer Launcher'ler gibi iyi olmayan labymod kullanıyorum (benim için)
Güzel haber, lunar'a bir süre önce microsoft giriş yöntemi eklendi, biraz geç kaldığım doğrudur ama haberin yoksa olsun. : )

Güzel haber, lunar'a bir süre önce microsoft giriş yöntemi eklendi, biraz geç kaldığım doğrudur ama haberin yoksa olsun. : )
Zaten ben de artık Lunar Client kullanıyorum. Badlion Client, 3.1 güncellemesiyle iyice sapıttı. Bazı göstergeler çalışmamaya veya sorunlu çalışmaya başladı. Ben de Badlion Client'ı bırakıp Lunar Client'a geçtim.
Lunar Client, Badlion Client'ın aksine hala Windows 7 desteği sunuyor, ki bu gayet güzel bir şey.

Geri
Yukarı