Bafir Adam'ın oluşturduğu sistem alınır mı?

@ÖzkanK Yukarıdaki sistem senin linkindeki sistemden daha iyidir, işlemci olarak fark olsa da ekran kartı tarafında büyük fark var. 1050 Ti ile 2400G modelindeki GPU arasında dağlar kadar fark var.
Bütçe belirtin, burada size daha iyi sistem toplarlar.

APU sistem almanın mantığı ekrankartına para vermemek veya ilerde ekrankartı eklemek değil mi ? Sırf GTX 1050 Tİ var diğer diğer parçaları çöp toplamak saçma geldi bana. İtopya açılmadı şimdi bende ama tekrar inceleyecektim iki ürün arasında 200-250 TL fark vardı heralde hatırladığım kadarıyla şuan piyasada 800 TL ye GTX 1050 Tİ var 2-3 ay sonra dahada düşebilir 650-700 TL lere o zaman eklenebilir. Ama işlemci anakart RAM PSU dandik alındımı değiştirilemiyecek bir daha. 2 RAM slot lu A320 anakart APU sistemde RAM çok önemli düşük Mhz RAM 80+ olmayan güç kaynağı kısa vadede iyi olsa bile uzun vadede zarar bence.

Temel fark işlemci iki kasa arasında. 2200G ve 1050 Ti seçeneği daha mantıklıdır, 2400G alıp içerisindeki APU ile belli bir müddet idare edip daha güçlü kartlara geçiş yapmakta bir tercihtir. Yukarıdaki linkteki kasanın fiyatı ne kadar bir bilgim yok, çünkü linke tıkladığımda bağlantı hatası veriyor. İki kasa arasında 250-200 TL fiyat farkı var burada alınacak kasa arkadaşın kasasıdır senin kasan değil. Daha sonradan 1050 Ti eklemesi bu durumda zarardan başka bir şey getirmez. Harici ekran kartı takılı sistemde RAM frekansı, APU sistemlerdeki gibi performansı doğrudan etkilemiyor. Ryzen işlemcilere RAM frekansı ne kadar yüksek RAM alırsan FPS miktarını bir nebze de etkiliyor. 2200G ve A320 Anakart modelleri de dandik değil. İtopya sistemindeki RAM modeli 2400 frekansında olsa bile yine tercih edilmesi gereken kasa bu kasadır. 2400G modelindeki GPU ile 1050 Ti arasında büyük fark var.

2 sistem arasındaki fiyat farkı 320 TL kadar mış site şimdi açıldı. A320 en alt seviye anakart olduğu için ve 2 RAM slotlu diye söyledim ben. Benim söylemek istediğim uzun vadeli düşünmek ve geleceğe dönük sistem toplamak. İki sistem arasındaki fark 320 TL ve ilerde 300-400 daha ekleyip bir GTX 1050 Tİ alabilir. Ama diğer sistemi aldımı o işlemci, anakart PSU , RAM değişmeyecek hep elinde kalacak atsan atılmaz satsan satılmaz olacak.

Son düzenleme:
Bence her 2 sistemde alınmamalı. R3 2200G ya da İ3 8100 ile daha dengeli ve güvenli bir sistem oluşturulabilinir. Tabi sisteme ne zaman güncelleme yapacağı da önemli. Belki adam bir kere alıp 2-3 yıl güncelleme yapmayacak. O zaman söylediğim gibi dengeli bir sistem alması daha mantıklı. Powerboost PSU'larına güvenmiyorum.

AMD Ryzen 3 2200G 3.50 Ghz 6MB AM4+ İşlemci

Asus A320M-K Prime 2133mhz-3200mhz(OC) AM4 mATX Anakart

Kingston 8GB HyperX Fury Siyah 2400mhz CL15 DDR4 Ram (HX424C15FB2/8)

Seagate 1TB Barracuda 64MB 7200rpm (ST1000DM010) Harddisk

Aerocool Aero 300 1x USB 3.0/2x USB 2.0 Mid Tower Kasa

High Power 400W Eco Serisi Güç Kaynağı

MSI NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4GT LP 4GB 128 bit GDDR5 Fiyatı ya da Asus PH-GTX1050TI-4G GTX1050 Ti 4GB GDDR5 128Bit DX12 Nvidia GeForce Ekran Kartı

Toplam : 2700 TL Parçalar farklı sitelerden indirimler takip edililerek alınırsa daha ucuza mal edilebilinir.

PSU ECO serisi PSU'dur. 80+ serfikası yoktur. Ama Powerboost PSU'larından daha güvenlidir. 30 TL fazla verilip sertifikalı olanı da alınabilinir.

High Power 400W 80+ Bronze Kırmızı Fanlı Güç Kaynağı Fiyatı

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı