Bağımlı değilken bağımlı hissetmek

Local Cahpe

Hectopat
Yer
Bursa
Nedenini bilmeden birkaç haftadır sigara bağımlısıymış gibi hissediyorum, böyle bir şey olabilir mi? Küçükken ağzıma yanmamış sigara vermişlerdi ondan başka etkileşimim olmadı.
Evde babam çok sigara içiyor belki ona özendiğimdendir bilemiyorum ama sürekli aklıma gelip duruyor.

Sigara içmiyorum ama bağımlı hissediyorum. Belki de aile ve çevremde bir sürü insan içtiğinden özeniyorumdur bilemem ama sürekli aklıma sigara geliyor.
Bende şöyle bir şey yaşadım; sürekli sigara içmekle alakalı kabuslar görüyordum geçenlerde. Yani alakasız ortamlarda elimde sigara vardı ailem bunu kabullenmişti falan bana da hiç garip gelmiyordu. Hani hiç içmeyeceğim demiştim şimdi noldu?.. deyip tepkisiz kalıyordum. Psikolojik sanırım.

Bende şöyle bir şey yaşadım; sürekli sigara içmekle alakalı kabuslar görüyordum geçenlerde. Yani alakasız ortamlarda elimde sigara vardı ailem bunu kabullenmişti falan bana da hiç garip gelmiyordu. Hani hiç içmeyeceğim demiştim şimdi ne oldu? Deyip tepkisiz kalıyordum. Psikolojik sanırım.

Çocukluk veya çevreyle alakalı gibi geldi. Siz sigara içiyor musunuz peki?

Çocukluk veya çevreyle alakalı gibi geldi. Siz sigara içiyor musunuz peki?
Kim ben mi? Çevremde hiç sigara içen insanlar yoktur, şahsen bende nefret ederim. İçsem içsem sağlam para kazanmaya başlayınca kaliteli has küba purolarından içerim. Kendime zarar vermekten çok korktuğum için sanırım korkuyorum.

Kim ben mi? Çevremde hiç sigara içen insanlar yoktur, şahsen bende nefret ederim. İçsem içsem sağlam para kazanmaya başlayınca kaliteli has Küba purolarından içerim. Kendime zarar vermekten çok korktuğum için sanırım korkuyorum.

Doğru olanı yapıyorsunuz sigaraya bulaşmayın. Ben çocukluğumda ve çevremde aşırı sigara içen insan gördüm benim için normal bir şeymiş gibi geliyor.

Dumanın kokusu belki seni çekiyordur kullanmaya başlamadığın sürece sorun yok psikolojik sonuçta.

Yeni konular

Geri
Yukarı