Bağımsız milletvekili adayı olmak için siyasi okul okumak gerekli mi?

Kalim_x

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Dostlar, bu işin ucundan bir de ben tutmak istiyorum. Fakat siyasi tecrübesizlik sonucu meclise girsem bile acaba yapamaz mıyım gibi ufak bir endişe de var. Kanunların ve anayasanın tamamına hakim değilim yani. Siyasi görüşüm liberalizm. Sizlerin görüşüne değer veriyorum. Mantıklı insanların takıldığını düşünüyorum bu forumda. Sizce bir siyasi okul okumak gerekli mi yoksa kervan yolda mı düzülür?

Son düzenleyen: Moderatör:
@Kalim_x neden liberalizm? Neye fayda sağlıyor? Hangi tarihsel eksikliği kapatıyor? Bunları uzun uzun konuşmak gerek. Anadolu topraklarındaki başarısız kapitalist devrimlerin sonucu bu topraklarda liberalizm ancak dünyaya kapitalist yetiştirir.

@Kalim_x neden liberalizm? Neye fayda sağlıyor? Hangi tarihsel eksikliği kapatıyor? Bunları uzun uzun konuşmak gerek. Anadolu topraklarındaki başarısız kapitalist devrimlerin sonucu bu topraklarda liberalizm ancak dünyaya kapitalist yetiştirir.
vallaha bu tartışmaya girmek istemiyorum ya. Konu çok uzar ve birbirimizin kalbini kırarız. Gözlemledim. test ettim onayladım. Bu konuda fazla tartışmak istemiyorum. Şu an bu noktadayım ve bu bakış açısıyla çözüm üretimi yapıyorum. Ama şuna inanmanı istiyorum. Sömürücü falan değilim. Kafanda beliren şişko sömürücü patron değilim :) ama biraz göbeğim var. Millet vekilliği maaşıyla da diyete girerim. veririm o göbeği de :D

Usta seninle aynı kafadayım. Neden hiç bizim gibi insanlar yok anlamıyorum koca mecliste ve partilerde. Ya çok ciddiyim gözüme uyku girmez benim halk için iyi şeyler yapamazsam ve onların sorununu çözemezsem. Umarım bu ileride değişir ama çok zor...

Usta seninle aynı kafadayım. Neden hiç bizim gibi insanlar yok anlamıyorum koca mecliste ve partilerde. Ya çok ciddiyim gözüme uyku girmez benim halk için iyi şeyler yapamazsam ve onların sorununu çözemezsem. Umarım bu ileride değişir ama çok zor...
Umuyorum ki değişir.

Daha paranın ve gücün kokusunu almadığın içindir. Oraya gelen adamlar gelmeden önce senin kafandalar sonradan değişiyorlar.

Siyasi okul sadece bürokrat olmak için gerekebilir, onun dışında başbakanların çoğu bırak siyaset okulunu çoğu sayısal bölümden mezun. Meclise girmek için gerekenler;
-İyi bir çevre (bol bol işadamı tanıdığın olmalı).
-İyi bir hitabet yeteneğin.
-Oldukça kabarık banka hesabın.
-Tanınmış bir ailede doğmuş olmak.
Bu şartların 3 tanesini sağlamıyorsan işin çok çok zor.

Geri
Yukarı