Eskiden siyasi partiye üye olmak memuriyeti engeller mi?

seferdokme

Centipat
Daha fazla  
Ergenliğimin verdiği hevesle bir siyasi partiye üye olmuştum. Hayalim her zaman subay olmaktı ve bunu engelleyeceğini bilmiyordum. Partiden istifa ettim ve hiçbir bağlantım kalmadı. İleride mülakatlarda bana sorun çıkarır mı?

Evet, yüksek ihtimalle çıkarır.

Dostum partiye üyeliğim durumu fark etmemle 4-5 gün sürdü sadece. Ayrıca partiyle ilgili herhangi bir etkinlik veya başka bir şeyde bulunmadım. Sadece hevesimden üye olup bir daha e-Devlet'e girmedim bile. Bu kadar ufak bir durum dahi sorun cıkarırımı.

Şimdi degisik bir durum bu. Askeriye ve polislik icin zaten senden siyasi partilige uyesi yoktur yazisi istiyorlardi eskiden (2016_2019) ya da böyle bir not vardi genel istekler arasinda. e-Devlet'ten mi nereden bir yerden sildiriyordun. Kontrol et e-Devlet'ten eğer ki cikmiyorsa problem yok kafaya takma.

Şimdi degisik bir durum bu. Askeriye ve polislik icin zaten senden siyasi partilige uyesi yoktur yazisi istiyorlardi eskiden (2016_2019) ya da böyle bir not vardi genel istekler arasinda. e-Devlet'ten mi nereden bir yerden sildiriyordun. Kontrol et e-Devlet'ten eğer ki cikmiyorsa problem yok kafaya takma.

Dostum yazı falan yok. İstifamı parti sitesinden oluşturdum ve kabul edildi. Herhangi bir sorun yok ancak özellikle evdeki büyüklerim kafamı cok karıştırdı. Subaylık hayaliyle yanıp tutuşuyorum ve bir sorun cıkacağından içim içimi yiyor.

Dostum yazı falan yok. İstifamı parti sitesinden oluşturdum ve kabul edildi. Herhangi bir sorun yok ancak özellikle evdeki büyüklerim kafamı cok karıştırdı. Subaylık hayaliyle yanıp tutuşuyorum ve bir sorun cıkacağından içim içimi yiyor.

Tekrar oku yazdigimi. Sonra e devletine bak kardesim. 4 subaylik 2 polislik mulakati gordum o yuzden bu kadar kafaya takma bu isi(askerlik)

Geri
Yukarı