Bağırsak Düğümlenmesini Engellemek İçin Tavsiyeler

Uğur Cem

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, benim sindirim sistemimde bir problem var, komik gelebilir ama büyük tuvaletimi yapamıyorum, yapsamsa 1 hafta filan sonra yapabiliyorum. Yediğim çoğu yemekler ve aburcuburlar şöyle;

Fast food aşırı severim, Döner filan çok yerim haftada 2-3 kez yerim bazen hiç yemem.

Çikolatayı çok severim, her gün çikolata yerim asla aksatmam. Yemediğim gün yoktur.

Onun dışında bitki ile yapılan yemekleri sevmem, ağzımada sürmem, yersem oda yemek değil salatalık ve salata yerim.

Ve son olarak neredeyse her gün sucuk yerim.

Az da olsa bana yardım edebilir misiniz? Gerçekten çok korkmaya başlıyorum ama bu tür şeyleri yemeye devam ediyorum.

Ben yaşadım ve gerçekten çok kötü. Sulu yemekler yemeye özen göster. Çorba vs. olabilir. Bolca su iç ve ekmek gibi katı gıdaları kısmaya çalış. Genelde kuru kayısı falan verirler, fakat o kısmını ben de bilmiyorum. Daha sonra düzenine oturur zaten. Eskiden yağ içirirlerdi, bunun tıp açısından yararı var mı bilmiyorum fakat deneyebilirsin.

Ben yaşadım ve gerçekten çok kötü. Sulu yemekler yemeye özen göster. Çorba vs. olabilir. Bolca su iç ve ekmek gibi katı gıdaları kısmaya çalış. Genelde kuru kayısı falan verirler, fakat o kısmını ben de bilmiyorum. Daha sonra düzenine oturur zaten.
Kilo almaya çalışıyorum, bu yüzden etli gıdalar yemeye çalışıyorum, hem kilo alamıyorum hem bağırsağıma zararlı benim en büyük sorunum bu, bunu için öneriniz var mı?
Ben yaşadım ve gerçekten çok kötü. Sulu yemekler yemeye özen göster. Çorba vs. olabilir. Bolca su iç ve ekmek gibi katı gıdaları kısmaya çalış. Genelde kuru kayısı falan verirler, fakat o kısmını ben de bilmiyorum. Daha sonra düzenine oturur zaten. Eskiden yağ içirirlerdi, bunun tıp açısından yararı var mı bilmiyorum fakat deneyebilirsin.
Ve tahminimce bu sağlık problemi yüzünden kalbim ağrıyor

Kilo almaya çalışıyorum, bu yüzden etli gıdalar yemeye çalışıyorum, hem kilo alamıyorum hem bağırsağıma zararlı benim en büyük sorunum bu, bunu için öneriniz var mı?
Dediğim gibi tamamen katı gıdayı kesmene gerek yok. Aldığın su miktarını arttırdığında düzen oturuyor. Eğer ki bunu yaptıktan sonra devam ederse doktora başvurman daha mantıklı. En azından belki bir yemek programı çıkartır veya ilaç ile halledilebilir. Belki düşündüğümüzden farklı bir sorunun vardır.

Geri
Yukarı