Bağırsak rahatsızlıkları için hangi doktora başvurulmalı?

yucewalden

Hectopat
Makaleler
1
Bugün artık tüm umutlarım bitti gibi bir şey forumda da yazmış ve yaşamış olduğum olayın çözümünü bulamıyorum: Bağırsak sağlığından dolayı aniden gelen kötü his gitmediğim doktor kalmadı cidden. Nörolojisinden kardiyolojisine ve her seferinde hiçbir şey çıkmıyor, doktor psikiyatriste gitmemi söyledi ama orada da bana 2-3 ilaç verecekler. Sonra onun zararıyla uğraşacağım, ne yapmalıyım? Gerçekten bilmiyorum bana yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün artık tüm umutlarım bitti gibi bir şey forumda da yazmış ve yaşamış olduğum olayın çözümünü bulamıyorum: Bağırsak sağlığından dolayı aniden gelen kötü his gitmediğim doktor kalmadı cidden. Nörolojisinden kardiyolojisine ve her seferinde hiçbir şey çıkmıyor, doktor psikiyatriste gitmemi söyledi ama orada da bana 2-3 ilaç verecekler. Sonra onun zararıyla uğraşacağım, ne yapmalıyım? Gerçekten bilmiyorum bana yardım edin.
Gaita verip sonuçlarına baktılar mı barsak florası açısından?

Konuyu 8 ay önce açmışsın, ciddi bir şey olsaydı 8 ayda ortaya çıkardı diye düşünüyorum. Mesajlarındaki tepkiler de olayı kafanda abarttığını gösteriyor. Psikolojik olması çok yüksek ihtimal.

Ayrıca çölyak hastalığı olabilir misiniz bunu hiç araştırdınız mı?

60'lı yaşlarda kadın akrabam var. Yıllardır, karnım da ağrı var deyip gitmediği dr kalmadı. Hastalık tanısı vs de yok.(inatla psikolojik olayı kabul etmiyor)Sizin ki de psikolojik olabilir.

Genel Cerrahi'ye gittiniz mi? Ya da gastroenteroloji uzmanına?
ikisinede gitmedim ama artık herhangi bir doktorla uğraşmak istemiyorum gerçekten yoruldum.

Gaita verip sonuçlarına baktılar mı barsak florası açısından?
henüz bağırsak doktoruna gitmedim

Konuyu 8 ay önce açmışsın, ciddi bir şey olsaydı 8 ayda ortaya çıkardı diye düşünüyorum. Mesajlarındaki tepkiler de olayı kafanda abarttığını gösteriyor. Psikolojik olması çok yüksek ihtimal.

Ayrıca çölyak hastalığı olabilir misiniz bunu hiç araştırdınız mı?
Açıkçası bir şey çıkmadı derken hala şunları yaşıyorum bagirsaklardan garip sesler el titremesi, sadece odaklandığım yeri saniyelik bulanık görme (gözümü açıp kapayınca bulanıklık geçiyor tekrar geliyor) çöl yakı araştırmadım.

İç hastalıklarına gitmek en doğrusu. Durumunuzu ciddi anlatırsanız daha iyi olur. Endoskopi ve kolonoskopi bu rahatsızlar için nokta atışı oluyor. Endoskopi kolay ama kolonoskopi için önden hazırlık yapılıyor o kötü.
İç hastalıklarına gitmiştim fakat bir sonuca varamadım gitme nedenim bundan farklıydı ama.

60'lı yaşlarda kadın akrabam var. Yıllardır, karnım da ağrı var deyip gitmediği dr kalmadı. Hastalık tanısı vs de yok.(inatla psikolojik olayı kabul etmiyor)sizin ki de psikolojik olabilir.

Bilmiyorum hocam şu an sadece psikiyatriye gitme seçeneğim var galiba bağırsakdan kaynaklandığı ićin nörolojiye gittim mr istediler el titremesi vesaire için ve sonuç için bugün gittim doktor temiz dedi.

Ayrıca vücudumda bazen kıpranmalar oluyor 1 saniyelik farklı farklı yerlerde.

Son düzenleme:
İkisine de gitmedim ama artık herhangi bir doktorla uğraşmak istemiyorum gerçekten yoruldum.

Henüz bağırsak doktoruna gitmedim.

Açıkçası bir şey çıkmadı derken hala şunları yaşıyorum bagirsaklardan garip sesler el titremesi, sadece odaklandığım yeri saniyelik bulanık görme (gözümü açıp kapayınca bulanıklık geçiyor tekrar geliyor) çöl yakı araştırmadım.

İç hastalıklarına gitmiştim fakat bir sonuca varamadım gitme nedenim bundan farklıydı ama.

Bilmiyorum hocam şu an sadece psikiyatriye gitme seçeneğim var galiba bağırsakdan kaynaklandığı ićin nörolojiye gittim mr istediler el titremesi vesaire için ve sonuç için bugün gittim doktor temiz dedi.

Ayrıca vücudumda bazen kıpranmalar oluyor 1 saniyelik farklı farklı yerlerde.

Dostum bir yanlışlık olmasın? Bağırsak rahatsızlığı için kimse nörolojiye gitmez. Genel cerrahide sadece bağırsaklara bakan doktorlar var ya da gastroenteroloji varsa o da olur. Bence önce aile hekimine git. Aile hekimin yönlendirme yapsın. Muhtemelen el titremesi, birden bulanık görme vs. dediğin için seni nörolojiye yönlendirmişler.

Dostum bir yanlışlık olmasın? Bağırsak rahatsızlığı için kimse nörolojiye gitmez. Genel cerrahide sadece bağırsaklara bakan doktorlar var ya da gastroenteroloji varsa o da olur. Bence önce aile hekimine git. Aile hekimin yönlendirme yapsın. Muhtemelen el titremesi, birden bulanık görme vs. dediğin için seni nörolojiye yönlendirmişler.
Evet bende böyle düşünüyordum, doktorlara uğraşmaktan bıktım ama, hocam çok yordu beni bu süreç.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı