Bağlantı yeri sıcaklığı kaç olmalıdır?

Kaan67

Hectopat
Ekran kartım Sapphire RX 5500 XT 4 GB ve Apex, dauntless gibi oyunlarda normal sıcaklık da 70-80 arası, bağlantı yeri sıcaklığı ise 90-95 derece gibi sayıları görüyorum. Şimdi ben şunu merak ediyorum bağlantı yeri tam olarak neresi oluyor ve 90-95 dereceyi görmesi normal mi yoksa anormal mi bunu sormak istiyorum teşekkürler iyi forumlar.

Not: Oyunları 1080P yüksekte oynuyorum.
Not 2: Kasam Corsair Spec-05.
Not 3: Sıcaklık değerleri için MSI Afterburner kullanıyorum.

Bağlantı yeri sıcaklığı 110 dereceye kadar sorun olmuyor demişlerdi Sosyal’de, ben de sormuştum.

Ekran kartım Sapphire RX 5500 XT 4 GB ve Apex, dauntless gibi oyunlarda normal sıcaklık da 70-80 arası, bağlantı yeri sıcaklığı ise 90-95 derece gibi sayıları görüyorum. Şimdi ben şunu merak ediyorum bağlantı yeri tam olarak neresi oluyor ve 90-95 dereceyi görmesi normal mi yoksa anormal mi bunu sormak istiyorum teşekkürler iyi forumlar.

Not: Oyunları 1080P yüksekte oynuyorum.
Not 2: Kasam Corsair Spec-05.
Not 3: Sıcaklık değerleri için MSI Afterburner kullanıyorum.
VRM Voltaj Regülasyon Modülü demek.
knk konu bu değil ama konu ile alakalı yazarsanız sevinirim bilmiyordum bu arada bilgi için saol

Bağlantı yeri sıcaklığı GPU DIE dediğimiz bölgede bulunan çok sayıdaki sensörden ölçülen en yüksek sıcaklıktır.

AMD Vega GPU DIE
57873_05_amd-releases-close-up-shot-vega-gpu-die_full.jpg-1000x998.jpg

GPU DIE SENSÖRLERİ ( RADEON VII )
sensors.jpg

Mesela RADEON VII GPU DIE'ın içinde 64 tane sıcaklık sensörü vardır. Bu sensörler GPU DIE içinde farklı bölgelerde konumlandırılmışlardır. Mesela bir sensör GPU DIE içinde bulunduğu yere göre 70°C gösterirken diğeri 90°C gösterebilir. 90°C burada "Bağlantı Yeri Sıcaklığı"dır. Bu ikisinin ortalaması olan 80°C ise GPU sıcaklığıdır.

Bana göre bağlantı yeri sıcaklığı için 90°C ve altı iyi bir değerdir. 90-95°C arası idare eder diyebilirim.

Geri
Yukarı