Çözüldü Bağlantınız gizli değil hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kapaxah.Yavuz

Hectopat
Daha fazla  
Selamünaleyküm, bugün normal bir şekilde bilgisayara oturdum. Google açtım ve karşıma bağlantınız gizli değil diye bir hata çıktı. Bütün gün çözümü aradım en sonunda buldum ancak bir problem var. Regeditten düzenleyince dword değerini sorun çözülüyor ama bilgisayar her açıldığında bu sıfırlanıyor ve tekrar tekrar yapmak zorunda kalıyorum. Yardımcı olabilecek arkadaşlar anlayan arkadaşlar varsa bir isteğim var.
Sorunun çözümü:
Hkey_local_machine - software - policies - Microsoft - Windows - current version - internet settings.
İnternet settingse tıklayınca yan tarafta çıkan tabloda proxysettingsperuser adlı bir yer var değeri 0, değerini değiştirip 1 yapınca sorun çözülüyor.
Yapabilecek arkadaşlar varsa benim isteğim.
.bat ya da CMD herhangi bir şekilde bir program veya başka bir şeye bunu ayarlayabilir miyiz ve bilgisayar her başladığında otomatik olarak yapsın bu program.
Yardımlarınız için teşekkürler.

Çözüm
İnternet settings'e sağ tık 'ver' de. Masaüstüne kaydet. Win+R yap, shell:startup yap. Açılan klasöre o dosyayı at. Sadece her başlangıçta 'Kayıt defterine eklensin mi?' tarzı bir soru çıkacak karşına. Umarım çözüm olur.
Büyük ihtimalle girdiğin sitede ssl sertifikası olmadığından veya bilgisayarının tarihi ve saati tam doğru olmadığından bu hatayı veriyor. Bağlantınız gizli değil hatasının fotoğrafını atarsan daha kesin bilgi verilebilir.

İnternet settings'e sağ tık 'ver' de. Masaüstüne kaydet. Win+R yap, shell:startup yap. Açılan klasöre o dosyayı at. Sadece her başlangıçta 'Kayıt defterine eklensin mi?' tarzı bir soru çıkacak karşına. Umarım çözüm olur.

Son düzenleme:
Çözüm
Herkese teşekkürler,
Her şeyi denemiştim zaten saat tarih vs. girdiğim sitede SSL sertifikasının olmaması gibi bir durum yok çünkü Google dahi girmiyordu yani hiçbir siteye giremiyordum.
Baş-ül Adam'a teşekkürler sorunumu çözdüm bu şekilde.
İyi geceler.

Herkese teşekkürler,
Her şeyi denemiştim zaten saat tarih vs. girdiğim sitede SSL sertifikasının olmaması gibi bir durum yok çünkü Google dahi girmiyordu yani hiçbir siteye giremiyordum.
İyi geceler.

Yardımcı olabilmemiz mutlu etti :)

Herkese teşekkürler,
İyi geceler.
Mesajımı çözüm olarak işaretlerseniz diğer arkadaşlar da faydalanabilir. 🙂

Çözüm için çok teşekkür ederim ama bir şey soracaktım ben de sizin burada anlattığınız şeyleri yapıyorum. Proxy ayarına 1 diyorum sonra internet settings'e ver deyip dosya adına internet settings yazıp masaüstüne kaydediyorum dosya reg dosyası olarak kayıt oluyor sonra o dosyayı shell:startup klasörüne atıyorum karşıma herhangi bir uyarı çıkmıyor sonra denemek için bilgisayarı yeniden başlatıyorum chrome'a girdiğimde hala aynı hata ile karşılaşıyorum proxy ayarı tekrar 0 oluyor çözüm için tekrar 1 yapmam gerekiyor. Acaba benim hatam nerede neyi yanlış yapıyorum? Kusura bakmayın sizi de tekrar uğraştırıyorum şimdiden çok teşekkür ederim.

Çözüm için çok teşekkür ederim ama bir şey soracaktım ben de sizin burada anlattığınız şeyleri yapıyorum. Proxy ayarına 1 diyorum sonra internet settings'e ver deyip dosya adına internet settings yazıp masaüstüne kaydediyorum dosya reg dosyası olarak kayıt oluyor sonra o dosyayı shell:startup klasörüne atıyorum karşıma herhangi bir uyarı çıkmıyor sonra denemek için bilgisayarı yeniden başlatıyorum chrome'a girdiğimde hala aynı hata ile karşılaşıyorum proxy ayarı tekrar 0 oluyor çözüm için tekrar 1 yapmam gerekiyor. Acaba benim hatam nerede neyi yanlış yapıyorum? Kusura bakmayın sizi de tekrar uğraştırıyorum şimdiden çok teşekkür ederim.
Ne uğraştırması. 🙂 Sonuçta bilgi paylaşımı için buradayız. Masaüstüne kaydettiğiniz .reg dosyasını açtığınızda çalışıyor mu?

Ne uğraştırması. 🙂 Sonuçta bilgi paylaşımı için buradayız. Masaüstüne kaydettiğiniz .reg dosyasını açtığınızda çalışıyor mu?
Çok teşekkür ederim. 🙂 Evet çalışıyor bu uygulamanın cihazınızda değişiklikler yapmasına izin veriyor musunuz diyor evet diyorum. Sonra bilgilere güvenmiyorsanız bunu kayıt defterine eklemeyin tarzı bir uyarı çıkıyor devam etmek istiyor musunuz diyor ona da evet deyince proxy ayarı değişiyor.

Geri
Yukarı