Bağlantınız gizli değil hatası.

eren6789

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Hangi birini anlatayım?
Merhaba arkadaşlar. Büyük bir sorunum var. 2 gün önce çok önem vermediğim bir olay oldu, Google Chrome kullanıyorum ve kendiliğinden yeni sekme açmaya başladı bişeyler oldu. Bilgisayara reset attım düzelir ümidi ile ve birde ne göreyim? Bilgisayar açılırken şifre ekranı geldiğinde şifremi istediğim kadar gireyim yanlış diyordu. Bir şifre kırma programı ile yapmayı denedim gece boyu ancak ya olmadı ya da ben beceremedim. Kullandığım bilgisayar Casper laptop windows 8.1. Cihazımı yetkili servisine götürerek ricada bulundum ve şifreyi kırıp kaldırarak verdiler saolsunlar. Ancak Bilgisayarı açtığımda; ''Bu sitenin sertifikasının iptal edilip edilmediği bilgisi alınamıyor. Devam etmek istiyor musunuz?'' Diye bir uyarı aldım. Yetkili servisteki elemanı hemen çağırıp nedir bu dedim. Muhtemelen cihazınıza birisi saldırıda bulunmuş bir virüs göndermiş bu yüzden olabilir dedi. Bu ''Bu sitenin sertifikasının iptal edilip edilmediği bilgisi alınamıyor. Devam etmek istiyor musunuz?'' Sorusunun altında ''Evet'', ''Hayır'' ve ''Sertifikayı görüntüle olarak üç seçenek çıkmakta. ''Hayır'' seçeneğini seçtiğim zaman aynı soruyu tekrar sormakta. Bununla ilgili resimleri yükleyeceğim daha ayrıntılı olacaktır. Ayrıca bir internet sayfası açmak istediğim zaman yine bir uyarı veriyor. ''Bağlantınız gizli değil'' hatasını alıyorum. Bu hatanın yanı sıra ''https'' yazısı kırmızı yazıyor ve üzerinde birde kırmızı çizgi bulunmakta. Resimleri ekliyorum buna bir çözüm yolu bulabiliriz umarım. Tek çaremin format olmadığını söyleyin lütfen çünki Battlefield 4 Multiplayer olarak oynuyoruz ve o oyunu tekrar indirmek başka bir zahmet biliyorsunuz :) İlginiz için teşekkür ederim arkadaşlar. Anlatımım da bir bozukluk bir yanlışlık varsa lütfen kusuruma bakmayın üzerimde bulunan sıkıntıdan dolayı acele ile yazdım. Tekrar teşekkürler..
1.png
2.png

Tarihinizi Düzeltin sorun çözülmesi gerekir.
Hocam cihaz garantiden çıktığı zaman tarihi kontrol etmiştim doğruydu ya da ben doğru görmüşüm hatırlattığın için teşekkür ederim. Allah senden razı olsun vallahi tarih yanlış :) Düzelttim ve sorun gitti. Nasıl korktum anlatamam :) Çok çok teşekkür ederim Allah razı olsun. Sorun çözüldü arkadaşlar. Bir yandan; Malwarebytes Anti-Malware ve Hitman-pro programlarını yüklemiştim belki o şekilde çözebilirim diye :)

Konuyu hortlatıyorum :) bu sorunu 3 gündür bende alıyorum saat tarih herşey güncel virüste yok ama sorun hala devam ediyor ?

tarayıcı güncel windows güncellemerini denetliyor ama güncellemiyor sistem win7 ultimate format atmayı düşünüyorum :/

(çözüldü) sorun dns ayarlarındaymış değiştirdim numaraları sorun halloldu :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı