Bahsedilen dava sahte mi?

enzyyx

Centipat
Merhaba, babama Facebook üzerinden biri numarasını atmış. Babam da WhatsApp üzerinden bu numaraya yazmış. Neler olduğunu anlamadan konuştuğunuz kız 16 yaşında, cinsel taciz suçu işlediniz gibisinden aramışlar sabah. İstanbul cumhuriyet başsavcılığı'na başlıklı bir PDF'de yollamışlar. Babamın ve sözde taciz edilen kızın Tckn'si yer alıyor. Polis olan bir abime sorduğumda bu tckn adına kayıtlı biri yok dedi kız için. Babamın ikametgahı falan yazıyor. Acaba babamın numarası üzerinden tckn bulup ikametgahını sorgulamış olabilirler mi? Gerekli yerlere başvurmalı mıyım bu dilekçe yüzünden? Bu tipteki dolandırıcılık vakaları çok artmıştı birkaç ay önce.

Son düzenleyen: Moderatör:
Olay sabah olmuş. Aradıkları zaman ne dediklerini tam olarak bilmiyorum.

Umarım sahtedir. Olmayan bir şey yüzünden dava ile uğraşmak istemiyorum.

Sahte büyük ihtimal, fakat WhatsApp'ta gönderen kişinin telefon numarası gözüküyor, para istediği zaman dolandırıcılıktan savcıya gidin belki çorba parası çıkarırsınız.😁

Tabii telefon numarası başkasının adına kayıtlı değilse, fakat sanmıyorum sahte telefon numarasına ulaşabilecek kişiler böyle küçük işlerle uğraşmaz.

Başka birinin adına kayıtlı ya da açık hattır muhtemelen. Cumhuriyet başsavcılığı'na yazılan bir dilekçe korkutma amaçlı WhatsApp üzerinden atılır mı sizce? Bir avukatın bunu yapacağını düşünüyor musunuz?

Başka birinin adına kayıtlı ya da açık hattır muhtemelen. Cumhuriyet başsavcılığı'na yazılan bir dilekçe korkutma amaçlı WhatsApp üzerinden atılır mı sizce? Bir avukatın bunu yapacağını düşünüyor musunuz?

Öyle değil, sahte numara kullanıyorlarsa dava açamazsınız yani.

Geri
Yukarı