Küfürden dava yenir mi?

Buna hiç bir avukat gülmez!...
@MSGADZE evet dava açabilir, açmalı da. Muhtemelen ettiğiniz küfürün ve aranız da ki yazışmanın ekran görüntüsünü almıştır. Bu durumda dava açarsa siz ceza alırsınız. Tartışmalarınızı daha seviyeli ve akılcı yapmanızı, bu olmayacaksa tartışmayı uzatmayarak uzaklaşmanızı tavsiye ederim. Ayrıca madem küfür ve hakaret eden sizsiniz ve bunu kabul ediyorsunuz bir de özür dilemeyi deneyin inanın eksilmezsiniz...
İnanın hiçbir şey olmaz. Bu ülkede yüz binlerce kişi her gün birbirine küfrediyor bir kere küfürden bir dava açılma olayı duymadım. Adamlar ilgilenmiyor çünkü.

Mesajları silersen daha fazla ceza alırsın.
Adamın kanıtlarını silersen doğrulayamaz ama yapacağı şey de adamlık değil . Ancak silmene rağmen kanıtlanırsa dediğiniz şey geçerli. Suç işledin cezasını çekecekin

Çok büyük bir küfür etmedim sadece … malı dedim.

Hocam … malı dedim sadece.

Saydırsaydın daha ciddi olurdu da bu iki kelime yüzünden hakim koltuğundan kalkıp salona geleceğini sanmıyorum.

Tabii ki de açabilir. Ben olsam açardım mesela. Hiç yoktan 10 bin TL'ye yakın para. Devlet istedikten sonra Instagram, IP'ni vermek zorunda. Yaşın küçükse ancak o zaman ceza ehliyetin olmayabilir.

İnanın hiçbir şey olmaz. Bu ülkede yüz binlerce kişi her gün birbirine küfrediyor bir kere küfürden bir dava açılma olayı duymadım. Adamlar ilgilenmiyor çünkü.

Adamın kanıtlarını silersen doğrulayamaz ama yapacağı şey de adamlık değil. Ancak silmene rağmen kanıtlanırsa dediğiniz şey geçerli. Suç işledin cezasını çekecekin.

Saydırsaydın daha ciddi olurdu da bu iki kelime yüzünden hakim koltuğundan kalkıp salona geleceğini sanmıyorum.

Bal gibi ceza alır bu Discord bile değil durum ciddi.

Tabii ki de açabilir. Ben olsam açardım mesela. Hiç yoktan 10 bin TL'ye yakın para. Devlet istedikten sonra Instagram, IP'ni vermek zorunda. Yaşın küçükse ancak o zaman ceza ehliyetin olmayabilir.

12 yaş üstü herkesin cezai ehliyeti var.

Eskiden baha küfür ederlerdi Discord da çok da şikayetçi olurlardı böyle şeyler için yapılan şikayetler yanıtsız kalır bir şey olmaz.

Discord'dan küfür edilmemiş konu sahibine Discord bilgi vermeyebiliyor küfür için ama konu sahibi Instagram'dan küfür etmiş şikayet edilse ceza alır.

Yeni konular

Geri
Yukarı