Bahşiş vermemek ayıp mı?

Yemeksepeti ve getir gibi sitelerden sipariş veriyorum, sağ olsunlar hızlıda getiriyorlar ama öğrenci olduğum için siparişe zar zor para veriyorum, bahşiş veremiyorum teşekkür edip kolay gelsin diyorum, bu sorunumu nasıl yenebilirim?

Hocam tamamen size kalmış bir şey hem neden ayıp olsunki sizden almıyordur başkasından alıyordur haksız mıyım?

Ne alaka bahşiş vermezsen niye ayıp olsun onlarda maaşını alıyorlardır çalışsınlar.
Ama yine de isteyen verir karışamayız.

Benden hali hazırda tahsil ettiğiniz siparişle ilgili ürünün bedeli dışında size bir ödeme yapmakla yükümlü değilim diyerek kurye arkadaşı bahşiş beklentisine sokmadan kafa karışıklığı yaratarak tüyebilirsin.

Forum da bir arkadaş 49TL'lik yemek almış. 50 lira kağıt para uzatmış. 1 lira üstü kalsın deyince, kurye benim maaşım var gerek yok deyip 1 lirasını geri vermiş :D soruya gelirsek maddi durumunuz el veriyorsa verin. Onun haricin de ayıbı olacağını sanmam.

Şuana kadar hiç vermedim. Çünkü zaten ben ürünleri zor zar alıyorum. Hatta kendi fiyatlarından değil indirimle almaya çalışıyorum ne alırsam. Zengin olsam tabii veririm. Zengin olsam zaten indirimle uğraşmam. 🤠

Geri
Yukarı