Çözüldü Baidu virüsü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Enes Kvcvr

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarımda belli bir süredir Mouse'umun çift tıklama tuşuna bastığımda www.baidu.com isimli siteyi açan bir virüs bulaşmış durumda, kaldırmak için bir sürü Anti-Virüs ve Anti-Virüs tarzı program kullanmama rağmen silemedim bu bilgisayarda arattığım zaman birkaç tane internet sitesi ve dosya çıkmakta bunları sildikten sonra 1 ya da 2 hafta sonra geri geliyor bunu kaldırmak için ne yapabilirim?

Dediğim gibi bir sürü Anti-Virüs ve tarzı şeyler kullandım ama hiçbiri virüs olarak bulmuyor.

Hocam, Malwarebytes denediniz mi? Deneyin çok yüksek ihtimal ile silecektir. Siz indirin, kurun ben size gerekli ayarları söyleyeceğim. Haber verirsiniz.

Artı -1 Eksi
Malwarebytes'ı denedim ama ayarlarına çok bakamadım eğer yardımcı olabilecekseniz şimdiden teşekkür ederim.

Hocam, çok özür dilerim. Bayağı bir dakika dır internete bağlanmıyordu sorunu Comodo'nun bir internet erişimi olarak DNS yerinden kaldırdım.

İlk öncelikle hocam, bu tarama işlemini yarın yapmanızı öneriyorum. Uzun sürüyor. Malwarebytes'i açın ve Ayarlar'a tıklayın. "Ayarlar" kısmından "Security" kısmına gelin ve tüm her şeyi etkinleştirin, root kit aramalarını vb. sonra scanner kısmına gelin ve ona bastığınız da hemen tam altında Advanced scanner yazacak ona tıklayın ve orada ki tikleride etkinleştirin ve taramaya otomatik başlayacak.

Hocam, çok özür dilerim. Bayağı bir dakika dır internete bağlanmıyordu sorunu Comodo'nun bir internet erişimi olarak DNS yerinden kaldırdım.

İlk öncelikle hocam, bu tarama işlemini yarın yapmanızı öneriyorum. Uzun sürüyor. Malwarebytes'i açın ve Ayarlar'a tıklayın. "ayarlar" kısmından "Security" kısmına gelin ve tüm her şeyi etkinleştirin, root kit aramalarını vb. sonra scanner kısmına gelin ve ona bastığınız da hemen tam altında Advanced scanner yazacak ona tıklayın ve orada ki tikleride etkinleştirin ve taramaya otomatik başlayacak.

Dediğinizi yaptım ve 2 tane tehdit buldum ama silemedim nasıl sileceğimi gösterir misiniz?

Geri
Yukarı