Steam Baidu Virüsü

Bu klasör içlerini sil:
c:\users\mehmet\appdata\roaming\profiles
c:\users\mehmet\appdata\local\google\chrome\user data\chromedefaultdata\extensions\cknebhggccemgcnbidipinkifmmegdel
c:\users\mehmet\desktop\masaüstü\yeni klasör\mafiathecityoflostheaven1211trainer\
C:\WINDOWS\Temp\
C:\Users\Mehmet\AppData\Local\Tem

Hosts dosyan değişmiş, orj. ile değiştirin.

System32 içinden bunu bul ve kaldır:
cryptfd.sys

Steam X diskinde olduğu gözüküyor. X diskinde değilse Steam'ı kaldır oyun yedeklerini aldıktan sonra, sonrasında C: diskine kurun varsayılan olan yere yani.

Denetim masasından bunları kaldır:
Adobe Flash Player 25 NPAPI
Adobe Shockwave Player 12.2
Driver Booster 4.3
K-Lite Mega Codec Pack 12.5.5
Kaspersky Secure Connection
PotPlayer-64 bit
Sophos Virus Removal Tool
TAP-Windows 9.21.2

Sildiğin Adobe yazılımların ve K-lite güncellerini yükleyin. Java yüklü değil yükle.

Ayrı konu açıp sorsanız daha iyi olur. Bu konu hakkında önceki zamanlarda bahsetmiştim.

Öncelikle ilginiz için çok teşekkür ediyorum. Steam programım X diskinin içinde o yüzden silip kurmama gerek yok sanıyorum. İkinci olarak denetim masasından kaldır dediğinz programlardan PotPlayer'ı düzenli kullanıyorum. Bu programı kaldırıp tekrar yüklersem bir sıkıntı olur mu?

PotPlayer'ı düzenli kullanıyorum. Bu programı kaldırıp tekrar yüklersem bir sıkıntı olur mu?
Sorununuz çözüldüğüne emin olduktan sonra kurabilirsiniz.
Steam programım X diskinin içinde o yüzden silip kurmama gerek yok sanıyorum.
X diski yerine C diskine Steam ve oyunların kurulu olması daha yararlıdır, stabil çalışmasına yarar. O yüzden C diskine kurmanız gerekli.

Sorununuz çözüldüğüne emin olduktan sonra kurabilirsiniz.

X diski yerine C diskine Steam ve oyunların kurulu olması daha yararlıdır, stabil çalışmasına yarar. O yüzden C diskine kurmanız gerekli.
Tamamdır hocam dediğiniz gibi yapayım son olarak dediğiniz "cryptfd.sys" isimli dosyayı buldum ama silemiyorum. Başka bir program üzerinden açık olduğundan bu işlem tamamlanamıyor hatası aldım. Görev yöneticisinden açık mı diye kontrol ettim fakat değilmiş. Onun haricinde diğer dediğiniz işlemleri tamamladım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı